Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը լուսանկար և տեսանյութ է հրապարակել, ոմն մի անձի ներկայացնելով որպես հայկական բանակի զինծառայող, որն իբր «դիվերսիոն հետախուզական խմբի» անդամ է:
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները մեջբերում են նրա արած հայտարարությունը, որն ասել է, թե իր անունը «Զավեն Կարապետյան է, ծնված 1974թ. նոյեմբերի 16-ին Նոյեմբերյանի շրջանի Դովեղ գյուղում, գյուղացի է»:
Այնուհետև ադրբեջանական զինուժի գերության մեջ գտնվող քաղաքացին սկսում է պատմել, իբր մարտական հերթապահություն է իրականացնում, ու եկել էր առաջնագիծ՝ ադրբեջանցիներ սպանելու համար, հայտնում է Haqqin.az-ը:
Համայնքի ղեկավար Սամվել Գորգինյանը PanARMENIAN.Net-ին հայտնեց, որ ՀՀ Տավուշի մարզի Դովեղ գյուղում Զավեն Կարապետյան անուն, ազգանունով բնակիչ չկա:
Հատկանշական է, որ ադրբեջանցի դիվերսանտ ներկայացվող քաղաքացուն հարցաաքննում են ոչ հայկական կամուֆլյաժի ռազմական բաճկոնով, որի գրպաններում ավտոմատի պահունակներ կան:

Azerbaijan’s ministry of defense has distributed photos and videos of a person who Azeris claim to be a member of the reconnaissance and sabotage group of the Armenian army.
Media reports cite the man as introducing himself as Zaven Karapetyan, born on November 16, 1974 in the village of Dovegh in Armenia’s Noyemberyan region.
In the video footage, the man says he is a villager and has been carrying out combat duty for cash compensation.
“Taking advantage of the unfavorable weather (fog and rain) and the dark time of the day, we made our way to the frontline of the Azerbaijani defense troops in order to kill Azerbaijani soldiers who were on duty,” the man reportedly says.
Azerbaijani defense ministry on Wednesday said it thwarted a subversive attack by the Armenian army, capturing a soldier. The Armenian defense ministry refuted the claim.