26 Հունիս 2017 - 07:07 AMT
Հունիսի 25-ին Ադրբեջանի Աղդամի շրջանի զորամասերից մեկի առաջնագծում «հայկական կողմի կրակոցից սպանվել է» Ադրբեջանի բանակի զինծառայող Բաբաև Իլքին Օգթայ օղլուն: Այս մասին հայտնում է ադրբեջանական Kanal24.az կայքը:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը դեռևս չի հայտնել իր զինծառայողի կորստի մասին:
Ըստ սոցցանցերի ադրբեջանցի օգտատերերի՝ Բաբաևը ծառայում էր Ադրբեջանի բանակի` Աղդամում տեղակայված 161-րդ զորամասում, գրում է Razm.info-ն:
Ըստ այլ օգտատերերի՝ Բաբաև Իլքինը ապրում էր Բաքվի Սաբունչու շրջանի Մաշթաղա գյուղաքաղաքում, իսկ ծագումով Ադրբեջանի Լերիկ շրջանից էր: Հուղարկավորվել է Մաշթաղայում:
2017 թ. հունվարի 1-ից մինչև օրս բաց աղբյուրներից հայտնի է դարձել Ադրբեջանի բանակի 35 մահացած զինծառայողի անուն։

25 июня на позициях одной из воинских частей ВС Азербайджана в Агдамском районе «от огня с армянской стороны был убит» военнослужащий ВС Азербайджана Бабаев Илкин Октай оглу. Об этом сообщает азербайджанский сайт Kanal24.az.
Министерство обороны Азербайджана никакой информации о потере не сообщало.
Согласно записям азербайджанских пользователей социальных сетей, Бабаев проходил службу в 161-й воинской части, расположенной в Агдамском районе, пишет Razm.info.
Также сообщается, что Бабаев проживал в поселке Маштага Сабунчинского района Баку, а родом был из Лерикского района Азербайджана.
Это уже 35 случай смерти в рядах ВС и силовых структур Азербайджана с 1 января 2017 года, который стал известен из открытых источников.
Министерство обороны Арцаха тогда заявило, что ответ на разнузданные действия Азербайджана будет прицельным и несоразмерным.