Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հակառակորդի կողմից TR-107 համազարկային հրթիռային կայանքից իրականացվող կրակային խոցման տեսագրությունից հատվածներ է հրապարակել:
«Ուշադրություն դարձրեք էկրանին ֆիքսված ժամանակացույցին: Հայկական կողմը պատասխան կրակ է բացել ժամը 20:31-ին, այսինքն՝ հակառակորդի կողմից մինչ այդ մի քանի անգամ ձեռնարկված կրակային հարձակումից հետո միայն:
Ձեզ ներկայացվող ձայնագրությունում հակառակորդի խոսակցությունները վկայում են, որ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների պատասխան գործողություններն իրականացվել են ադրբեջանական կրակակետի ուղղությամբ: Վերջինս, սովորության համաձայն, այն տեղակայում է բնակելի վայրերում՝ կենդանի վահան դարձնելով խաղաղ բնակչությանը», – ասված է ԱՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Министерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) опубликовало видеозапись применения ВС Азербайджана РСЗО TR-107.
«Обратите внимание на зафиксированное на мониторе время. Армянская сторона открыла ответный огонь в 20:31, то есть лишь после совершенных противником несколько раз обстрелов.
В представленной аудиозаписи диалоги противника свидетельствуют о том, что передовые подразделения Армии обороны Арцаха предприняли ответные действия в направлении азербайджанской огневой точки. Азербайджанская сторона по обыкновению размещает огневые точки в населенных пунктах, превращая мирное население в живой щит», – говорится в сообщении Минобороны Арцаха.