Հայկական կողմը չի հրաժարվի Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ հանդիպումից: Այս մասին հուլիսի 6-ին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
«Հայաստանը երբեք չի հրաժարվել հանդիպումներից՝ թե՛ ամենաբարձ մակարդակով, թե՛ ԱԳ նախարարների մակարդակով: Ինչպես մի քանի օր առաջ ասացի, բացառված չէ, որ ԱԳ նախարարների մակարդակով հանդիպում լինի հուլիսին», – նշել է նախարարը, մեջբերում է Aysor.am-ը:
Դիտարկմանը, թե ինչպես է վերաբերում օրերս տեղի ունեցածի վերաբերյալ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հայտարարությանը, Նալբանդյանն ասել է, որ համանախագհները պետք է արձագանքեին, ինչն էլ արեցին:
«Մինչ այդ արձագանքը, մենք խոսել էինք ԵԱՀԿ համանախագահների և Կասպրշիկի հետ», – նշել է նա:
Հարցին, թե արդյոք Ադրբեջանի կողմից հրապարակած մահացած երեխայի լուսանկարը չի կարող շահարկումների առիթ դառնալ, թե երեխայի մահվան մեջ մեղավոր է հայկական կողմը, Նալբանդյանը նշել է. «Այն մասով, որ ԱԳՆ-ն կարող էր մեկնաբանել հարցը, արդեն մեկնաբանել ենք»:

Армянская сторона не откажется от встречи с главой МИД Азербайджана. Об этом 6 июля в беседе с журналистамизаявил глава МИД Армении Эдвард Налбандян.
«Армения никогда не отказывалась от встреч, ни на уровне глав МИД, ни на высоком уровне. Как я уже говорил, не исключено, что в июле состоится встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана», – сказал Налбандян, пишет Aysor.am.
Комментируя заявление сопредседателей Минской группы ОБСЕ в связи с недавним инцидентом на линии соприкосновения, Налбандян отметил, что посредники должны были отреагировать на случившееся и сделали это.
«До этого заявления армянская сторона провела разговор как с посредниками, так и с личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком.