11 Հուլիս 2017 - 12:01 AMT
Հուլիսի 11-ին ավստրիական Մաուերբախում ԵԱՀԿ արտգործնախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպման շրջանակում կայացել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը։
Հանդիպման օրակարգում էր ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացը։ Այս համատեքստում երկուստեք շեշտվել է Վիեննայում և Սանկտ Պետերբուրգում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման անհրաժեշտությունը, հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
Նախարարներն անդրադարձել են երկկողմ դաշնակցային փոխգործակցության մի շարք հարցերի` հատուկ ուշադրություն դարձնելով Հայաստանի և Ռուսաստանի ղեկավարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականցմանը։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել միջազգային և տարածաշրջանային հրատապ խնդիրների շուրջ։
Հուլիսի 11-ին կայանալու է նաև ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հանդիպումն Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների միջնորդությամբ և մասնակցությամբ:
Մաուերբախում ընթանում է ԵԱՀԿ նախարարական ոչ պաշտոնական հանդիպումը, որին մասնակցում է կազմակերպության անդամ 30 երկրի ԱԳՆ ղեկավար: Հանդիպումն անցնում է «Վաստահության ստեղծում երկխոսության և կոոպերացիայի միջոցով» կարգախոսով:

11 Июль 2017 - 12:07 AMT
На полях неформальной встречи министров иностранных дел стран-участниц ОБСЕ в Мауэрбахе 11 июля состоялась встреча глав МИД Армении Эдварда Налбандяна и России Сергея Лаврова на которой они обсудили карабахское урегулирование и развитие российско-армянских отношений.
Собеседники обменялись мнениями по ряду актуальных международных и региональных проблем, сообщает пресс-служба МИД РА.
На встрече была обсуждена проблематика нагорно-карабахского урегулирования, подчеркнута необходимость реализации договоренностей, достигнутых в ходе саммитов в Вене и Санкт-Петербурге.
Министры рассмотрели актуальные темы развития российско-армянского союзнического взаимодействия, уделив особое внимание выполнению достигнутых между руководителями России и Армении договоренностей.
Ожидается, что 11 июля министры иностранных дел Армении и Азербайджана Эдвард Налбандян и Эльмар Мамедъяров встретятся в Брюсселе в присутствии сопредседателей Минской группы ОБСЕ.