15 Հուլիս 2017 - 10:17 AMT
Հուրգադայում Zahabia հյուրանոցում զինված հարձակման հետևանքով տուժած Հայաստանի քաղաքացիներից մեկը վիրահատվել է: Այդ մասին տեղեկացրել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Հուրգադայում հուլիսի 14-ին տեղի ունեցած հարձակումից տուժել է ՀՀ 2 քաղաքացի:
«Նա վիրահատվել է, վիճակը միջին ծանրության է, տեղափոխվել է վերակենդանացման բաժանմունք։ Վիրավոր մյուս քաղաքացին արդեն պատրաստվում է դուրս գրվել հիվանդանոցից։ Նրա վիճակը բավարար է», – նշել է Բալայանը, հայտնում է Aysor.am-ը:
Խոսնակը տեղեկացրել է՝ Եգիպտոսում ՀՀ դեսպանը կապի մեջ է տուժածների հետ, ցուցաբերվում է անհրաժեշտ օգնություն։
Բալայանը նաև պատմել է, որ հարձակում գործած անձը վնասազերծվել է վիրավորված ՀՀ քաղաքացու օգնությամբ։ Մասնավորապես, վիրավոր վիճակում, նա շեզլոնգով հարվածել է հանցագործի գլխին։
Հուլիսի 14-ին դանակով զինված 28-ամյա տղամարդը հարձակվել է զբոսաշրջիկների վրա Հուրգադայի լողափերից մեկում: Վերջին տվյալներով, զոհվել է առնվազն 2 մարդ, առնվազն 4-ը վիրավոր է:

Одна из пострадавших в результате нападения в Хургаде гражданок Армении прооперирована. Об этом заявил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
«Она прооперирована. Состояние средней тяжести, помещена в реанимацию. Вторая пострадавшая готовится к выписке из больницы», – сказал Балаян, пишет Aysor.am.
По его словам, посол Армении в Египте находится на связи с пострадавшими.
Пресс-секретарь МИД также рассказал, что поймать преступника удалось при помощи раненой гражданки Армении, которая шезлонгом ударила его по голове.
14 июля в отеле египетского курорта Хургада человек с ножом напал на туристов. Двое туристов погибли, по меньшей мере 4 человека получили ранения. В числе раненых 2 гражданок Армении.