Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետի տեղակալ Արսեն Պողոսյանն հուլիսի 18-ին ընդունել է իրանական «Քիշ էյր» ավիաընկերության տնօրեն հրամանատար Ջադիդիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Պարսից ծոցում գտնվող Քիշ կղզուց դեպի Հայաստանի Հանրապետություն, մասնավորապես՝ Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայան կանոնավոր չվերթներ իրականացնելու հնարավորությունը:
Հանդիպման ընթացքում Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության ներկայացուցիչներն ավիաընկերության ներկայացուցիչներին առաջարկել են քննարկել նաև դեպի Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայան թռիչքներ իրականացնելու հնարավորությունը:
2017 թվականի հունիսի 22-ից «Քիշ էյր» ավիաընկերությունը շաբաթական երկու չվերթ հաճախականությամբ՝ երկուշաբթի և հինգշաբթի օրերին, ոչ կանոնավոր չվերթներ է իրականացնում Թեհրան-Երևան-Թեհրան երթուղով: Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացիները Հայաստանի Հանրապետություն կարող են մուտք գործել առանց մուտքի արտոնագրի:

Armenia and Iran may establish regular flights from Yerevan's Zvartnots airport to the island of Kish in the Islamic Republic.
Deputy chief of the General Department of Civil Aviation Arsen Poghosyan on Tuesday, July 18 discussed the issue with the managing director of Kish Airlines Mohammad-Taqi Jadidi.
At the meeting, the Armenian side suggested that the Iranian carrier considers launching regular flights to Gyumri's Shirak airport too.
Kish is a resort island in the Persian Gulf off the southern coast of Iran and is the fourth most visited vacation destination in Southwest Asia after Dubai, United Arab Emirates, and Sharm el-Sheikh.