Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետի տեղակալ Արսեն Պողոսյանն հուլիսի 18-ին ընդունել է իրանական «Քիշ էյր» ավիաընկերության տնօրեն հրամանատար Ջադիդիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Պարսից ծոցում գտնվող Քիշ կղզուց դեպի Հայաստանի Հանրապետություն, մասնավորապես՝ Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայան կանոնավոր չվերթներ իրականացնելու հնարավորությունը:
Հանդիպման ընթացքում Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության ներկայացուցիչներն ավիաընկերության ներկայացուցիչներին առաջարկել են քննարկել նաև դեպի Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայան թռիչքներ իրականացնելու հնարավորությունը:
2017 թվականի հունիսի 22-ից «Քիշ էյր» ավիաընկերությունը շաբաթական երկու չվերթ հաճախականությամբ՝ երկուշաբթի և հինգշաբթի օրերին, ոչ կանոնավոր չվերթներ է իրականացնում Թեհրան-Երևան-Թեհրան երթուղով: Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացիները Հայաստանի Հանրապետություն կարող են մուտք գործել առանց մուտքի արտոնագրի:

Заместитель начальника Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Арсен Погосян 18 июля обсудил с управляющим директором иранской авиакомпании Kish Air Мохаммадом-Таки Джадиди возможность осуществления рейсов с острова Киш в Армению. Об этом сообщили в пресс-службе ГУГА Армении.
Остров Киш находящийся в Персидском заливе считается главной курортной зоной Ирана. Отмечается, что весь остров является зоной свободной торговли.
Также была обсуждена возможность осуществления регулярных рейсов в аэропорты «Звартноц» (Ереван) и «Ширак» (Гюмри).
Авиакомпания Kish Air, начиная с 22 июня 2017 года, два раза в неделю по понедельникам и четвергам осуществляет нерегулярные рейсы по маршруту Тегеран-Ереван-Тегеран.