Արցախի Պաշտպանության բանակը հերքել է հայկական ուժերի կողմից հարվածային անօդաչու թռչող սարք կիրառելու մասին Բաքվի ապատեղեկատվությունը: Հայտարարության մեջ ասվում է, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության կողմից տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր հայկական ուժերի անօդաչու թռչող սարքի հարվածից վիրավորում է ստացել զինծառայող Մուրազ Բաբակիշիևը, հերթական ապատեղեկատվությունն է:
Ըստ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների, հայկական զինված ուժերը անօդաչու թռչող սարք են գործի դրել, «որն ադրբեջանական բանակի դիրքերի վրա պայթուցիկ սարք է նետել, լցոնված խոցող տարրերով», որի հետևանքով ադրբեջանցին զինծառայող է վիրավորվել:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ առաջնագծում իրադրությունը շարունակում է մնալ հարաբերական հանգիստ: Ուղղակի ադրբեջանական քարոզչամեքենան աշխատում է իր ոճով՝ փորձելով ապատեղակատվություններ տարածելու եղանակով մոլորության մեջ գցել ինչպես իր, այնպես էլ միջազգային հանրությանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով ոչ միայն չեն կիրառել անօդաչու թռչող սարքեր, այլև շարունակում են խստիվ հետևել հրադադարի պահպանման ռեժիմին, հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:

The Defense Army of Nagorno Karabakh (Artsakh) has refuted Azerbaijani disinformation about the alleged use of a drone on the contact line by the Armenian side.
According to the Karabakh army, the information suggesting that Azerbaijani serviceman Muraz Babakishiyev was wounded in an Armenian drone attack is completely false.
Some Azeri media reports claimed that the "Armenian side's drone has thrown an explosive devise on Azerbaijani military posts," and that "a soldier was wounded as a result."
The Artsakh army declared that the situation remains relatively calm on the contact line, with the Armenian troops continuing controlling the situation along the entire line of contact.
The situation on the contact line between Azerbaijan and Karabakh was relatively calm over the past week. On July 16-22, around 200 ceasefire violations by Azerbaijan were registered.