Արցախի Պաշտպանության բանակը հերքել է հայկական ուժերի կողմից հարվածային անօդաչու թռչող սարք կիրառելու մասին Բաքվի ապատեղեկատվությունը: Հայտարարության մեջ ասվում է, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության կողմից տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր հայկական ուժերի անօդաչու թռչող սարքի հարվածից վիրավորում է ստացել զինծառայող Մուրազ Բաբակիշիևը, հերթական ապատեղեկատվությունն է:
Ըստ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների, հայկական զինված ուժերը անօդաչու թռչող սարք են գործի դրել, «որն ադրբեջանական բանակի դիրքերի վրա պայթուցիկ սարք է նետել, լցոնված խոցող տարրերով», որի հետևանքով ադրբեջանցին զինծառայող է վիրավորվել:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ առաջնագծում իրադրությունը շարունակում է մնալ հարաբերական հանգիստ: Ուղղակի ադրբեջանական քարոզչամեքենան աշխատում է իր ոճով՝ փորձելով ապատեղակատվություններ տարածելու եղանակով մոլորության մեջ գցել ինչպես իր, այնպես էլ միջազգային հանրությանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով ոչ միայն չեն կիրառել անօդաչու թռչող սարքեր, այլև շարունակում են խստիվ հետևել հրադադարի պահպանման ռեժիմին, հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:

25 Июль 2017 - 14:22 AMT
Министерство обороны Арцаха опровергло дезинформацию Азербайджана о применении беспилотника в зоне конфликта.
Минобороны Азербайджана 25 июля распространило заявление, в котором отмечается, что якобы азербайджанский военнослужащий Мураз Бабакишин получил ранения из-за применения армянской стороной беспилотника.
«Данное заявление является очередной дезинформацией. Ситуация на передовой продолжает оставаться относительно спокойной. Просто азербайджанский агитпроп продолжает работать в своем стиле, пытаясь распространять дезинформацию и ввести в заблуждение как собственное население, так и международное сообщество», – отметили в ведомстве.
При этом в Минобороны подчеркнули, что передовые воинские подразделения на протяжении всей линии соприкосновения не только не применяли беспилотники, но и продолжают следить за соблюдением режима прекращения огня.
ВС Азербайджана 21 июля, с 23:00 до 01:00 по местному времени, обстреляли село Барекамаван Тавушской области Армении.Как сообщил руководитель общины Барекамаван Джоник Микаелян, в течение двух часов с перерывами звучала беспорядочная стрельба.