28 Հուլիս 2017 - 11:50 AMT
Արցախում ամուսնացող զույգերի թիվն աճել է: 2017 թվականի առաջին կիսամյակում Արցախում գրանցվել է թվով 368 ամուսնություն: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Արցախի նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը:
Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճը կազմել է մոտ 30% (283): Այդպիսի տվյալներ է ներկայացրել Արցախի Հանրապետության Արդարադատության նախարարության քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման գործակալությունը:
2017 թվականի առաջին կիսամյակում Արցախում ծնվել է 1083 երեխա, որոնցից 565-ը՝ տղա, 518- ը՝ աղջիկ: Միայն 870 երեխա ծնվել է Ստեփանակերտի Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոնում: Առավելագույն ծնունդներ շրջաններից գրանցվել է Մարտակերտում՝ 96 երեխա:

В первом полугодии 2017 года в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике, НКР) было заключено 368 браков, что на 30% (283) больше, чем за аналогичный период 2016 года. Об этом свидетельсвуют данные Агентства записи актов гражданского состояния министерства юстиции Арцаха.
Отмечается также, что больше всего браков в Арцахе было заключено в столице республики – Степанакерте – 142 (86 – в 2016 году). Из районов же наибольшее число браков зарегистрировано в Мартакертском районе – 52 (в 2016 году – 40).
За первое полугодие 2017 года в Арцахе (Нагорно-Карабахской Республике, НКР) на свет появились 1083 ребенка – 565 мальчиков и 518 девочек. Об этом сообщили в Минздраве Арцаха.Из районов НКР наибольшее количество родов зарегистрировано в Мартакерте (96 малышей).