Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հաջորդ նիստը կկայանա Երևանում՝ հոկտեմբերին: Այդ մասին օգոստոսի 14-ին Աստանայում անցկացվող Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի ընդլայնված նիստի ժամանակ հայտնել է Ղրղզստանի վարչապետ Սոորոնբայ Ժեենբեկովը, գրում է Soyuz.by՝ ԲԵԼՏԱ-ին հղումով:
«Օրակարգն ամբողջությամբ քննարկված է»,- տեղեկացրել է Ղրղզստանի վարչապետը: Նա տեղեկացրել է, որ հաջորդ նիստը կկայանա հոկտեմբերի 30-ին:
Բայց ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևն առաջարկել է տեղափոխել կայանալիք նիստը հոկտեմբերի 24-25-ին, քանի որ «հոկտեմբերի 30-31-ը գրաֆիկից դուրս է»:
«Երբ նեղ շրջանակով քննարկում էինք, այլ ամսաթիվ էինք համաձայնեցնում: Գործընկերներիս ուշադրությունը դարձրեցի նրա վրա, որ մեր ուղևորությունների գրաֆիկը շատ խիստ է: Մինչև այդ առաջարկվում էր հոկտեմբերի 24-25-ը, դրա համար կխնդրեի դիտարկել այդ օրերը»,- ասել է նա:

14 Август 2017 - 10:16 AMT
Cледующее заседание Евразийского межправсовета пройдет в октябре в Ереване. Об этом сообщил 14 августа премьер-министр Кыргызстана Сооронбай Жээнбеков на заседании Евразийского межправительственного совета в расширенном составе в Астане, передает Soyuz.by со ссылкой на БЕЛТА.
«Повестка дня сегодня полностью обсуждена»,- сообщил премьер-министр Кыргызстана. По его словам, следующее заседание намечено на 30 октября.
Однако председатель правительства России Дмитрий Медведев обратился с предложением перенести заседание Евразийского межправсовета на 24-25 октября, так как«30 и 31 октября это вне графика».
«Мы, когда в узком составе обсуждали, другую дату согласовывали. Я обратил внимание коллег, что у нас очень плотно по поездкам в разные места. До этого предлагалась дата 24-25 октября, поэтому я попросил бы рассмотреть именно эти даты», – сказал он.