1 Սեպտեմբեր 2017 - 13:35 AMT
Ռուսաստանցի երգչուհի Զառան (Զարիֆա Մգոյան)՝ դարձել է 2018-ի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության դեսպան: Որպես առաջնության դեսպան երգչուհին ներկայացվել է սեպտեմբերի 1-ին՝ ՌԴ Սպորտի և կրթության կենտրոնում կայացած «Ֆուտբոլային դասի» ժամանակ:
«Հուսով եմ, որ կկարողանամ արդարացնել վստահությունը և արժանիորեն ներկայացնել աշխարհի առաջնությունը»,-ասել է երգչուհին, որը դաս է վարել դպրոցի աշակերտների համար, հայտնում է Rusarminfo-ն:
Ֆուտբոլի աշխարհի 21-րդ առաջնությունը տեղի կունենա ՌԴ-ում 2018-ի հունիսի 14-ից հուլիսի 15-ը: Ռուսաստանն առաջին անգամ կընդունի աշխարհի առաջնությունը: Խաղերը կանցնեն ՌԴ 11 քաղաքում՝ Մոսկվայում, Սանկտ Պետերբուրգում, Կազանում, Նիժնի Նովգորոդում, Սոչիում, Դոնի Ռոստովում, Վոլգոգրադում, Կալինինգրադում, Եկատերինբուրգում, Սամարայում և Սարանսկում:

1 Сентябрь 2017 - 13:56 AMT
Певицу в качестве посла чемпионата мира по футболу представили в ходе «Футбольного урока» в Центре спорта и образования Чертаново 1 сентября.
«Благодарна оргкомитету за оказанное доверие. Надеюсь, смогу достойно представлять чемпионат мира в России», – сказала Зара, пишет Sports.ru.
21-й Чемпионат мира по футболу пройдет в России с 14 июня по 15 июля 2018 года. Россия в первый раз в своей истории станет страной-хозяйкой мирового чемпионата по футболу. Матчи пройдут на 12 стадионах в 11 городах России: Москве, Санкт- Петербурге, Казани, Нижнем Новгороде, Сочи, Ростове-на- Дону, Волгограде, Калининграде, Екатеринбурге, Самаре и Саранске.