2017 թվականի հուլիս ամսին Վրաստան է այցելել ավելի քան 209.000 հայաստանցի զբոսաշրջիկ: Տվյալները հրապարակել է Վրաստանի տուրիզմի ազգային գործակալությունը:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ Հայաստանն այս ցուցանիշով 2-րդ տեղում է: Հուլիսին Վրաստան այցելած օտարերկրացիների մեծ մասը ռուսներ են, իսկ երրորդ տեղում Ադրբեջանի քաղաքացիներն են՝ 190.000 մարդ, գրում է «Գրուզիա օնլայնը»:
Նշվում է նաև, որ Վրաստանում 2016-ի տվյալներով կա 1496 հյուրանոց, որից 99.5% մասնավոր է: Հատկանշական է, որ միայն 2016-ի ընթացքում երկրում 270 նոր հյուրանոց է բացվել:
2016-ի ընթացքում Վրաստանի հյուրանոցներն ընդունել են 2.5 մլն այցելու, ինչը 2015-ի համեմատ 35%-ով շատ է:

Граждане Армении оказались на втором месте среди иностранцев, посетивших Грузию в июле 2017 года.
Так, за месяц Грузию посетили более 209.000 туристов из Армении. Об этом сообщает Национальная администрация туризма Грузии.
Первое место заняли граждане России, а на третьем месте по количеству расположились туристы из Азербайджана -более 190 тысяч граждан, пишет Грузия-Online.
Согласно статистике, в 2016 году в Грузии функционировало 1496 гостиниц. Из них 99,5% были частными, а 0,5% принадлежали государству. Примечательно, что только за 2016 год в Грузии открылось более 270 гостиниц.
В Грузии в 2016 году гостиницы приняли 2,5 миллионов гостей, что на 37% больше в сравнении с показателями 2015 года.