Օգոստոսի 27-ից սեպտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը շարունակել է մնալ հարաբերական հանգիստ:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 200 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2200 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը, հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Օգոստոսի 20-26-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, նախորդ շաբաթներին հաստատված հարաբերական հանգիստ իրադրությունը պահպանվել է:

В промежутке с 27 августа по 2 сентября на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана сохранялось относительное спокойствие. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР).
В указанный период ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 200 раз. Противник произвел в направлении армянских позиций НКР свыше 2200 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают удерживать полный контроль над передовой и уверенно выполнять поставленную боевую задачу.
В промежутке с 20 по 26 августа на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана сохранялось относительное спокойствие. По сообщению пресс-службы Армии обороны НКР, противник в указанный промежуток времени нарушил режим прекращения огня 160 раз, произведя около 2000 выстрелов.