Վրաստանի պաշտպանության նախարարությունը ՆԱՏՕ-ի Agile spirit 2017 զորավարժությունների պաշտոնական լոգոյի վրա Հայաստանի դրոշը փոխարինել է ադրբեջանականով։
Վրաստանում Agile Spirit 2017 բազմազգ զորավարժություններին Հայաստանի մասնակցության մասին Վրաստանի ՊՆ-ի կողմից հայտարարվել էր նախապես, իսկ Ադրբեջանի մասնակցության մասին խոսք անգամ չկար, հայտնում է Aysor.am-ը։
Հայաստանյան պատվիրակությունը չի մեկնել Վրաստան, որտեղ պետք է մասնակցեր Agile Spirit 2017 բազմազգ զորավարժություններին:
Ավելի վաղ ՀՀ ՊՆ փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը հայտարարել էր, որ Հայաստանը պաշտոնապես չի ասել, որ մասնակցելու է Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի կազմակերպած զորավարժություններին: Ռազմական խաղերը տեղի են ունենում ՆԱՏՕ-ի և գործընկեր պետությունների զինծառայողների մասնակցությամբ սեպտեմբերի 3-11-ը:

Министерство обороны Грузии заменило флаг Армении на азербайджанский на логотипе учений НАТО Agile Spirit («Проворный дух») 2017, стартовавших 3 сентября на полигоне Орполо в Грузии.
Об участии Армении в учениях НАТО в Грузии было заявлено заранее, между тем речи об участии Азербайджана не было, пишет Aysor.am.
Армянские военнослужащие так и не отправились на многонациональные учения НАТО в Грузии.
Заместитель министра обороны Армении Артак Закарян ранее заявил, что Армения официально не заявляла о своем участии многонациональных учениях НАТО Agile Spirit 2017.По его словам, неучастие Армении в Agile Spirit 2017 не означает, что уровень партнерства снижается или же возрастает за счет другого звена.