7 Սեպտեմբեր 2017 - 08:33 AMT
Ըստ Վրաստանում ՀՀ դեսպանության նախնական տվյալների՝ սեպտեմբերի 7-ին Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհին տեղի ունեցած վթարի արդյունքում զոհվել է ազգությամբ երկու հայ, վիրավորվել ՀՀ երեք քաղաքացի, ովքեր տեղափոխվել են Մցխեթայի բուժկենտրոն:
Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն՝ նշելով, որ ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է տեղի իշխանությունների հետ և կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:
Ավելի վաղ PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը հաստատել էր, որսեպտեմբերի 7-ի վաղ առավոտյան Վրաստանի տարածքում հայկական ավտոբուսի մասնակցությամբ վթար է տեղի ունեցել: Ըստ նախնանակն տեղեկատվության, ավտոբուսը բախվել է Mercedes մակնիշի թեթև մարդատար մեքենային, ինչի արդյունքում վերջինիս վարորդն ու ուղևորները մահացել են: Բժշկական օգնության էր դիմել ավտոբուսի 11 ուղևոր:

7 Сентябрь 2017 - 08:47 AMT
По предварительным данным посольства Армении в Грузии, в результате ДТП, произошедшего 7 сентября на трассе Мцхета-Степанцминда-Ларс, погибли двое армян. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Трое граждан Армении пострадали, они были доставлены в медцентр Мцхеты.
Посольство Армении находится на постоянной связи с местными властями, дополнительная информация будет предоставлена позднее.
Ранее в беседе с PanARMENIAN.Net пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян подтвердил, что в ночь на 7 сентября на территории Грузии произошло крупное ДТП с участием армянского автобуса. Согласно предварительным данным, автобус столкнулся с легковым автомобилем марки Mercedes-Benz, в результате чего водитель и пассажиры автомобиля погибли.