14 Սեպտեմբեր 2017 - 15:48 AMT
ՌԴ-ն թուլ չի տա ակտիվանալ Հայաստանում հակառուսական ուժերին։ Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՌԴ Կոմկուսի նախագահ Գենադի Զյուգանովը «Մոսկվա-Բաքու» կոնֆերանսի ընթացքում։
«ՌԴ-ից երես թեքող բոլոր երկրների մոտ վատ իրավիճակ է ստեղծվել։ Հայաստանն ու հայ ժողովուրդը դա լավ են հասկանում։ Մոսկվայում էլ մարդիկ կան, ովքեր ամերիկյան շվիի տակ են պարում։ Այս մարդիկ չեն ծառայում ՌԴ-ին, այլ անում են ամենն իրավիճակն ապակայունացնելու համար։ Չպետք է թուլ տալ այդ ուժերին ծավալվել ՀՀ-ում, մենք դա թուլ չենք տա», – մեջբերում է նրա խոսքերը haqqin.az-ը։
Նա նաև նշել է, որ չի տեսնում ԼՂՀ հարցի լուծումն առանց ՌԴ հետ համագործակցության ու ընդգծել է, որ խաղաղ բանակցությունների կողմնակից է։

14 Сентябрь 2017 - 14:42 AMT
Россия не позволит антироссийским силам разгуляться в Армении. Такое заявление сделал на полях конференции «Ось Москва-Баку» лидер КПРФ Геннадий Зюганов.
«У всех, кто отходил от России, складывалась плохая ситуация. Армения и армянский народ это понимают лучше всех. Что касается истерии, то и у нас, в Москве, немало людей, пляшущих под американскую дудку. Эти люди не служат России, а делают все для дестабилизации ситуации. Этим силам в Армении нельзя дать разгуляться. Мы не позволим им это»,- сказал он, говоря о желании Армении интеграции в НАТО, пишет Haqqin.az.
Зюганов также прокомментировал возможные пути урегулирования карабахского конфликта.
«Я не вижу мира и спокойствия на Кавказе без тесного взаимодействия с Россией», – заявил он.
По словам российского политика, решение надо искать за столом переговоров. Надо проявить терпение и добрую волю.