Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների հրապարակումն Արցախի ՊԲ-ում ավտովթարի և դրա հետևանքով բազմաթիվ զոհերի մասին, հանրությանը մոլորեցնելու հերթական քարոզչական հնարքն է: Այդ մասին հայտարարել է Արցախի ՊԲ մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանն իր ֆեյսբուքյան էջում:
Սեպտեմբերի 14-ին ադրբեջանական որոշոլ լրատվամիջոցներ տեղեկատվություն էին տարածել այն մասին, թե իբր Արցախի ՊԲ-ում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով մահացել է 8, վիրավորվել՝ 4 զինծառայող:
«Տեղեկացնեմ, որ Արցախի զինված ուժերում որևէ նման միջադեպ չի գրանցվել, իսկ նշված անուն-ազգանունները մտացածին են», -նշել է Հասրաթյանը:

Публикации азербайджанских СМИ о ДТП с множеством жертв в Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) – очередной пропагандистский трюк. Об этом написал пресс-секретарь министерства обороны НКР Сенор Асратян на своей странице в социальной сети Facebook.
14 сентября азербайджанские СМИ распространили информация о том, что якобы вследствие ДТП погибли 8 и получили ранения 4 военнослужащих Армии обороны НКР.
«Сообщу, что в ВС Арцаха какого-либо инцидента не зарегистрировано, а указанные азербайджанским СМИ имена и фамилии являются вымышленными», – отметил Сенор Асратян.