Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների հրապարակումն Արցախի ՊԲ-ում ավտովթարի և դրա հետևանքով բազմաթիվ զոհերի մասին, հանրությանը մոլորեցնելու հերթական քարոզչական հնարքն է: Այդ մասին հայտարարել է Արցախի ՊԲ մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանն իր ֆեյսբուքյան էջում:
Սեպտեմբերի 14-ին ադրբեջանական որոշոլ լրատվամիջոցներ տեղեկատվություն էին տարածել այն մասին, թե իբր Արցախի ՊԲ-ում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով մահացել է 8, վիրավորվել՝ 4 զինծառայող:
«Տեղեկացնեմ, որ Արցախի զինված ուժերում որևէ նման միջադեպ չի գրանցվել, իսկ նշված անուն-ազգանունները մտացածին են», -նշել է Հասրաթյանը:

The dissemination of reports by Azerbaijani media about a road accident with many victims in the Artsakh (Nagorno Karabakh) Defense Army is a propaganda trick, army spokesman Senor Hasratyan said in a Facebook post on Friday, September 15.
On Thursday, Azerbaijani media reported that eight people were allegedly killed and four servicemen of the Karabakh army were injured as a result of a traffic accident.
"No such incident took place in the Artsakh Armed Forces, while the names mentioned by Azerbaijani new agencies are fictitious," Hasratyan said.