Հայտնի ամերիկահայ, Gagosian Gallery պատկերասրահների ցանցի հիմնադիր Լարի Գագոսյանի արտահայտություններն ընդգրկվել են Forbes-ի աշխարհի ամենահարուստ 100 գործարարից մեջբերումների ցանկում: Նրա հետ նույն ցանկում են Ուորեն Բաֆեթը, Բիլլ Գեյթսը, Թեդ Թըրները և այլոք:
Մասնավորապես Forbes-ի էջերում ներկայացվել են միլիարդատեր Սի Նյուհաուսի հետ կապված Գագոսյանի հիշողությունները, գրում է Sputnik Արմենիան:
«Միլիարդատեր Սի Նյուհաուսը որոշել էր գնել Ռոյ Լիխտենշտեյնի «Ալլոհա» նկարը, որի արժեքը $1 մլն էր: Այն ժամանակ եզակի կտավներ այդպիսի գին ունեին: Ես առաջարկեցի նրան գնել և չեկով վճարել: Սին, որը միլիարդատեր էր, ասաց, որ 1 մլն-ի անդորրագիր չի դուրս գրի, այլ ամեն ամիս 100.000-ական դոլար կվճարի: Երբ ես հարցրեցի, թե ինչու է այդպես վարվում, նա պատասխանեց. «Չեմ ուզում, որ կարծեն, թե այդ գումարը հեշտ է վաստակել»: Ինձ համար դա կարևոր դաս եղավ: Իսկ այսօր «Ալլոհայի» գինը ավելի քան 100 մլն դոլար է»,-ասել է Գագոսյանը:
Լարի Գագոսյանը ծնվել է 1945-ին Լոս Անջելեսում, նրա պապն ու տատը Հայաստանից էին: Գագոսյանը սովորել է Կալիֆորնիայի համալսարանի անգլերեն և ամերիկյան գրականության բաժնում: Իր կարիերան Լարրին սկսել է Կալիֆորնիայի համալսարանի մոտ պաստառներ վաճառելուց, իսկ արդեն 1976-ին բացել է սեփական պատկերասրահը: 1979-ին նա տեղափոխվել է Նյու Յորք, ավելի ուշ ծանոթացել է հայտնի արտ-դիլլեր Լեո Կաստելլիի հետ, որից շատ բան է սովորել և որին իր ուսուցիչն է համարում:

Armenian-American art dealer Larry Gagosian, who is known as the Picasso of art dealers, has shared a story in the framework of a Forbes project on its centennial.
The magazine assembled 100 essays from the top entrepreneurs, visionaries and thinkers, each sharing an idea or lesson.
"There was a painting that Si Newhouse wanted to buy in the early 1980s — "Aloha" by Roy Lichtenstein. I had sold several paintings from that collection to him, and this Lichtenstein was $1 million. Only a handful of paintings had sold for $1 million at that time. So I said, "Let's write them a check." And Si, who is a billionaire, said, "No, I'm not going to write a check for $1 million. Let's pay them $100,000 a month." And when I asked him why, he said, "I don't want them to think that money comes that easily." If he were willing to write a check right away, he explained, it would influence the negotiation. It was a shrewd lesson, especially since "Aloha" would later become worth well over $100 million," Gagosian wrote in his story.
Also, quotes from Bono, Bill Gates, Oprah Winfrey, Donald Trump, Mark Zuckerberg and many other great minds have been included in the compilation.