Փարիզյան Insitut du Monde Arabe թանգարանում բացվել է «Քրիստոսի ծնունդը Մերձավոր Արևելքում» խորագրով ցուցահանդեսը, որտեղ ներկայացված են նաև հայկական մշակութային ժառանգության արժեքներ: Մասնավորապես ցուցադրության մաս են կազմում XIV դարի հայկական ձեռագրերն ու 1798թ. հայկական եկեղեցու խորանի վարագույրը:
Բացման արարողությունը գլխավորել են Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը և Լիբանանի նախագահ Միշել Աունը, գրում է Rusarminfo-ն:
Ինչպես հայտնել է ՀԱԵ Երուսաղեմի պատրիարքության ներկայացուցիչ Հովնան Բաղդասարյանը, ցուցահանդեսում ներկայացված է նաև Հայոց ցեղասպանության թեման: Թանգարանում ներկայացված են լուսանկարները, որտեղ պատկերված է հայ փախստականների մուտքը Հալեպ և Եգիպտոս:

The Arab World Institute in Paris is hosting an exhibition titled "The Birth of Christ in the Middle East," which also features ancient Armenian manuscripts dating back to the 14th century and an altar curtain from 1798.
The ceremony was launched by French president Emanuel Macron and his Lebanese counterpart Michel Aoun, Rusarminfo says.
According to the representative of the Jerusalem Patriarchate of the Armenian Apostolic Church, Hovnan Baghdasaryan, the subject of the Armenian Genocide of 1915 has also been presented at the exhibition.