ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Ադրբեջան կմեկնեն հոկտեմբերի 7-ին: Այդ մասին հոկտեմբերի 3-ին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովը:
Ըստ նրա, մինչ այդ համանախագահները կայցելեն Երևան, գրում է Թրենդ գործակալությունը:
«Համանախագահները տարածաշրջան են ժամանում Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների առաջիկա հանդիպման օրակարգը քննարկելու նպատակով»,-ասել է Մամեդյարովը:
Ըստ նրա, միջնորդները երկու երկրների ղեկավարների հանդիպումից հետո «ցանկանում են տրամաբանական արդյունքի հասնել և շարժել կարգավորման գործընթացը մեռյալ կետից»:
Ավելի վաղ ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան մամուլի ծառայությունը հայտնել էր, որ այս շաբաթ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբիամերիկացի համանախագահ Էնդրյու Շեֆերը կկատարի իր առաջին պաշտոնական այցը Երևան և Բաքու՝ հանդիպելու տեղի պաշտոնատար անձանց և տեղում ծանոթանալու իրավիճակին: Տարածաշրջանում գտնվելու ընթացքում Շեֆերը Մինսկի խմբի մյուս համանախագահների հետ միասին նաև կմասնակցի բարձր մակարդակի հանդիպումների:

3 Октябрь 2017 - 14:50 AMT
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ отправятся в Азербайджан 7 октября. Об этом заявил 3 октября министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров.
По его словам, до этого они посетят Ереван, пишет Trend.
«Сопредседатели приезжают с целью обсуждения повестки предстоящей встречи глав Азербайджана и Армении»,- отметил Мамедъяров.
По его словам, посредники после встречи глав двух стран «хотят достичь логических результатов и сдвинуть процесс урегулирования с мертвой точки».
Ранеепресс-служба посольства США в Армении сообщила, чтосопредседатель Минской группы ОБСЕ от США Эндрю Шефер посетит с первым официальным визитом Ереван и Баку – для встречи с местными должностными лицами и ознакомления с ситуацией на месте.В ходе регионального визита Шефер вместе с сопредседателями от России и Франции примет участие во встречах высокого уровня.