13 Հոկտեմբեր 2017 - 08:25 AMT
Ուկրաինայի հայերի միությունն օգնում է 2016-ին Ղարաբաղում քառօրյա պատերազմում տուժած ընտանիքներին: Սոցիալական և բարեգործական ծրագրերի իրականացման շրջանակում Ուկրաինայի հայերի միության ներկայացուցիչներն այցելել են Հայաստան տուժածների հետ հանդիպելու նպատակով:
ՈւՀՄ ներկայացուցիչները հանդիպել են այն ընտանիքների անդամների հետ, որոնք 2016-ի ապրիլին ներառվել էին հումանիտար օգնության կարիք ունեցողների ցուցակում, գրում է AnalitikaUA.net-ը:
2016-ի օգոստոսից մարդասիրական օգնություն է ստանում զոհվածների 40 ընտանիք:
Տուժածներին մարդասիրական օգնություն տրամադրելու որոշումը կայացվել էր 2016-ի ապրիլի 14-ին Ուկրաինայի հայերի միության արտահերթ համաժողովում, որտեղ երկրի տարածաշրջանային հայ համայնքների ղեկավարները միաձայն սատարեցին կազմակերպության նախագահ Վիլեն Շատվորյանի նախաձեռնությանը:

13 Октябрь 2017 - 07:57 AMT
Союз армян Украины помогает пострадавшим в результате апрельской эскалации 2016 года в Карабахе. В рамках реализации социальных и благотворительных инициатив Союза армян Украины, представители организации посетили Армению для встречи с пострадавшими.
В ходе визита представителей САУ в Армению, состоялся ряд встреч с семьями пострадавших, которые в апреле 2016 года были выбраны для оказания гуманитарной помощи Союза армян Украины, пишет AnalitikaUA.net.
С августа 2016 года 40 семей погибших получают гуманитарную помощь.
Решение об оказании гуманитарной помощи пострадавшим было принято 14 апреля 2016 года на внеочередной конференции Союза армян Украины в Киеве, когда главами региональных армянских общин страны единогласно была поддержана инициатива Председателя организации Вилена Шатворяна.