Հոկտեմբերի 19-ին Արցախում զոհված զինծառայողը հետմահու պարգևատրվել է: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է համապատասխան հրամանագիրը:
Հրամանագրի համաձայն՝ Արցախի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԱՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Տիգրան Խաչատրյանը հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով, հայտնում է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հոկտեմբերի 19-ին՝ ժամը 15:50-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի արձակած կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Տիգրան Արմենի Խաչատրյանը:

20 Октябрь 2017 - 09:40 AMT
Погибший 19 октября от огня с азербайджанской стороны карабахский военнослужащий награжден посмертно.
19 октября президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян подписал указ, согласно которому за мужество, проявленное при защите государственной границы НКР, военнослужащий N-ской воинской части Армии обороны Тигран Хачатрян посмертно награжден медалью «За боевые заслуги».
19 октября, около 15:50 по ереванскому времени, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированной в северо-восточном направлении линии соприкосновения, вследствие стрельбы ВС Азербайджана смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Тигран Арменович Хачатрян, 1998 г.р.