Բաքվում լուրեր են տարածվել, որ քաղաքում ՀՀ դրոշի պատկերով մեքենա է շրջում: Ճանապարհային ոստիկանությունը հաստատել է փաստը՝ Mercedes մակնիշի 10-UU-550 պետհամարնիշով ավտոմեքենայի վրա ՀՀ դրոշ է պատկերված: Այդ մասին հայտարարել է Ճանապարհային անվտանգության քարոզչության բաժնի ներկայացուցիչ Վագիֆ Ասադովը, գրում է Haqqin.az-ը:
Ըստ Ասադովի, տվյալ ավտոմեքենայի տյունինգն իրականացրել է հայկական ընկերություն: Նա պարզաբանել է, որ մեքենան պատկանում է ոմն Շահին Խանալիևին, որն արտերկրում է բնակվում: Վերջինս հայտնել է, որ մեքենան գնել է Բաքվի ավտոսրահներից մեկում:
Խանալիևը հայտարարել է, թե չգիտեր, որ պատկերվածը ՀՀ դրոշն է, նա պնդել է, որ դա Կոլումբիայի դրոշն է:
«Ես խնդրեցի նրան ուղարկել մեքենայի վրա պատկերված նշանի լուսանկարը, ինչն էլ նա արեց՝ հեաքննությունը ցույց տվեց, որ ավտոմեքենայի տյունինգն իրականացրել է հայկական ընկերություն: Պարզ չէ, թե ինչպես է հայկական դրոշով մեքենան հայտնվել Ադրբեջանում, հավանաբար, բերվել է Վրաստանից: Մենք ասացինք այդ մասին սեփականատիրոջը՝ նա խոստացավ հանել պատկերանշանը »,-ասել է Ասադովը:

Азербайджанские СМИ подняли истерию из-за автомобиля, прошедшего тюнинг в армянской мастерской.
По сообщению Haqqin.az, причиной возмущения послужил автомобиль марки Mercedes с маленьким флагом Армении рядом с номерным знаком. Появление автомобиля на улицах Баку стало причиной разбирательства в местной автоинспекции.
Пресс-секретарь инспекции Вагиф Асадов подтвердил, что флаг на машине, действительно, армянский: владелец автомобиля купил его в одном из бакинских автосалонов, думая, что это – флаг Колумбии, и ныне находится за рубежом.
«Я попросил владельца прислать фотографию автомобиля. Расследование показало, что машина проходила тюнинг в армянской мастерской. Не знаем, как она оказалась в Азербайджане, возможно, привезена из Грузии. Мы сказали об этом владельцу – он обещал снять флаг», – заявил Асадов.
Ранее в Баку со скандалом и открытием уголовных дел закрыли кафе «26», узрев в названии намек на 26 бакинских комиссаров, большинство из которых были армянами.