Հոկտեմբերի 24-ի կեսօրից հետո արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի որոշ հատվածներում հակառակորդը կրկին դրսևորել է ակտիվություն՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից բացի, կիրառելով նաև ականանետեր: Մասնավորապես` Մարտակերտի և Մարտունու պաշտպանական ուղղություններում տեղակայված հայկական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը 60 մմ-ոց ականանետերից արձակել է 23 արկ:
Արկակոծության արդյունքում ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները որևէ կորուստ չեն կրել:
Երեկոյան և գիշերվա ընթացքում իրադրությունը հանգիստ է եղել:
ՊԲ հերթապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով շարունակում են աչալրջորեն վերահսկել իրավիճակը և ըստ մարտական կարգադրության կատարել իրենց առջև դրված խնդիրը, հայտնում էԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:

25 Октябрь 2017 - 06:29 AMT
24 октября на некоторых участках линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск Азербайджан вновь проявил активность, помимо стрелкового оружия различного калибра, применив также минометы. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР).
В частности по армянским позициям, дислоцированным в оборонительных направлениях Мартакерта и Мартуни, ВС Азербайджана из минометов 60-мм выпустили 23 снаряда. Вследствие обстрела передовые подразделения Армии обороны НКР каких-либо потерь не понесли.
Вечером и в течение ночи обстановка была стабильной.
Армия обороны НКР по всей протяженности передовой продолжает бдительно контролировать ситуацию и выполнять поставленные задачи в соответствии с боевыми поручениями.