Պաշտպանության բանակը նոր տեղեկատվական կենտրոն ունի, որը հնարավորություն է տալիս ճգնաժամային իրավիճակներում հայաստանյան և արտասահմանյան ԶԼՄ-ների համար ապահովել աշխատանքի լավ պայմաններ, ներքին և արտաքին լսարանին հասցնելու օպերատիվ, օբյեկտիվ տեղեկատվություն: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում է գրել Արցախի նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը:
Ապրիլյան մարտական գործողություններից հետո զինված ուժերում մասշտաբային փոփոխություններ սկսվեցին՝ առաջնագիծը տեխնիկական միջոցներով համալրելուց, արդիականացնելուց մինչև ամրաշինական-կահավորման աշխատանքներ, սպառազինության համալրում:
Նշվում է, որ Պաշտպանության բանակը տեղեկատվական կենտրոնի բացումը ևս մեկ կարևոր քայլ է այդ ուղղությամբ: «ՊԲ-ն այս առումով խնդիր էր դրել՝ ճգնաժամային իրավիճակներում լրատվամիջոցների համար ստեղծել առավելագույն պայմաններ, տեղեկատվություն ստանալու, մշակելու և հանրությանը փոխանցելու համար: Պաշտպանության բանակն իր տեղեկատվական քաղաքականությունն իրացնելու ճանապարհին իսկապես կարևոր քայլ կատարեց »,-ասվում է գրառման մեջ:
Տարածքը հատկացրել ու հիմնանորոգել է պաշտպանության բանակը, տեխնիկական վերազինման հարցը՝ Յուքոմ ընկերությունը:

The Nagorno Karabakh Defense Army has a new information center which will help provide good working conditions to Armenian and international media representatives in crisis situations.
According to adviser to Karabakh president Tigran Abrahamyan, the new facility is part of the major changes that started after the Four-Day War last year.
Azerbaijan unleashed a large-scale military offensive against Karabakh on April 2, 2016 which left hundreds dead on both sides. Top Armenian and Azerbaijani officials reached an agreement on the cessation of hostilities on April 5 in Moscow.
The measures undertaken following the clashes included frontline buildup, upgraded technical equipment, replenishment of armament.
"The Defense Army had set itself the goal of creating the best conditions for the media to receive, process and transmit information to the public," Abrahamyan said in a Facebook post.