31 Հոկտեմբեր 2017 - 08:42 AMT
ԽՍՀՄ ժողովրդական դերասան Արմեն Ջիգարխանյանի կինը՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան փախել է Ռուսաստանից: Այդ մասին Անդրեյ Մալախովի «Ուղիղ եթե» թոկ-շոուի հոկտեմբերի 30-ի թողարկման ժամանակ հայտարարել է նրա ներկայացուցիչ Էլինա Մազուրը:
Նշվում է, որ Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան հեռացել է ՌԴ-ից ծնողների հետ՝ «մեծ գաղտնիության պայմաններում»: Ենթադրվում է, որ նրանք մեկնել են Նյու Յորք, Թել Ավիվ կամ Կիև:
Ըստ Մազուրի, Վիտալինան որոշել է հեռանալ երկրից հանկարծակի, զգացմունքների ազդեցության տակ: Հեռուստադիտողին ցուցադրվել են կադրեր, որտեղ Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան բանկոմատի միջոցով մեծ գումար է դնում իր հաշվեհամարին, գրում է Լենտա.ռու-ն:
Հոկտեմբերի 26-ին խուզարկվեց Արմեն Ջիգարխանյանի Մոսկվայի դրամատիկ թատրոնը: 82-ամայ դերասանը դիմել էր իրավապահներին՝ անձնագրի գողության մասին դիմումով: Նա կասկածում է դրանում իր կնոջը՝ Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայային, որը փոքր է իրենից 50 տարով:
Ավելի վաղ Ջիգարխանյանը հայտարարել էր, որ իր երիտասարդ կինը՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան հավակնություններ ունի իր ամենաարժեքավոր բանի՝ թատրոնի հանդեպ: Նա պատմել է, որ սկզբից Ռոմանովսկայան իր վրա է վերցրել թատրոնի ղեկավարումը, գործնականում հեռացնելով ամուսնուն որոշումներ կայացնելու հնարավորությունից, իսկ հետո փորձել է տիրանալ թատրոնի ֆինանսներին: Ռոմանովսկայայի ներկայացուցիչն իր հերթին հայտարարել էր նաև, որ ապահարզանի դեպքում դերասանը կարող է հայտնվել հոսպիսում, որտեղ ապրում են ծանր հիվանդություններով տառապող մարդիկ:

Жена народного артиста СССР Армена Джигарханяна Виталина Цымбалюк-Романовская сбежала из России. Об этом в эфире ток-шоу Андрея Малахова «Прямой эфир» 30 октября заявила ее представитель Элина Мазур.
Отмечается, что Цымбалюк-Романовская покинула страну вместе со своими родителями «в обстановке строжайшей секретности». Предположительно, они направились в Нью-Йорк, Тель-Авив или Киев, пишет Lenta.ru.
По словам Мазур, Виталина решила уехать из страны спонтанно, под влиянием эмоций. При этом зрителям продемонстрировали кадры, на которых Цымбалюк-Романовская кладет на свой счет через банкомат крупную сумму денег.
26 октября в Московском драматическом театре Армена Джигарханяна прошли обыски. Это было связано с обращением 82-летнего актера в правоохранительные органы с заявлением о краже общегражданского паспорта. Он подозревает в этом свою супругу, которая младше него на 50 лет.
Армен Джигарханян — народный артист СССР, актер и театральный режиссер. Он играл в таких культовых картинах, как «Здравствуйте, я ваша тетя!», «Место встречи изменить нельзя», «Собака на сене», «Ширли-мырли».