«Միր 24»-ը ռեպորտաժ է պատրաստել Երևանի մասին՝ նշելով, որ թեև տուրիստական շրջանը մոտենում է ավարտին, սակայն դեռ կարելի է վայելել հայաստանյան արևի ջերմությունը: Թղթակիցը նշել է Երևան այցելելու 5 պատճառ:
Առաջինը Երևանյան ամրոցի ստորգետնյա ուղիներն են: «Սա Երևանյան ամրոցի իսկական պատն է, որի կառուցման ժամանակ օգտագործվել է ձվի սպիտակուց և կավ: Այդ պատճառով է պատն այդքան կանգուն»,-պատմում է զբոսավար Լյոլյա Յակովլևան:
Պատի լայնությունը մոտ 1,5 մ է, այն կառուցվել է դեռևս 16-րդ դարում: Երկու ստորգետնյա անցուղի է պահպանվել՝ 7 և 9 կմ երկարությամբ, որոնք տանում էին դեպի քաղաքի տարբեր մասեր:
Որպես երկրորդ պատճառ նշվում է խորհրդային շրջանի հայտնի ռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի տուն-թանգարանը, որը եզակի է իր տեսակի մեջ: Նշվում է, որ այն աշխատում է շաբաթվա բոլոր օրերին: Թղթակիցը պատմում է Փարաջանովի թալերների պատմությունը՝ անդրադառնալով խորհրդային բանտում ռեժիսորի անցկացրած տարիներին, որտեղ վերջինս հավաքել է կեֆիրի ալյումինե կափարիչներն ու մեկուսարանում եղունգով թալերներ պատրաստել:
Ըստ հեղինակի, Երևան անպայման այցելելու 3-րդ պատճառն ազգային խոհանոցն է: Իսկ ժամանակակից Երևանի ոգին զգալու համար հեղինակը խորհուրդ է տալիս Կասկադ գնալ՝ բնութագրելով այն որպես թանգարան բաց երկնքի տակ:

Tourist season is coming to an end in Armenia, but you still have a chance to bask in the sun there, MIR 24 said in an article, unveiling five reasons to visit Yerevan.
As the first reason, the publication cites the need to visit the Erivan fortress.
"The real wall of the Erivan fortress has been preserved, with egg white and clay used in its construction. That's why it is so persistent," a guide is cited as saying in the article.
Parajanov Museum is another reason to visit the Armenian capital. The artistic heritage displayed at the museum of the great director has no analogues in the entire world.
Another reason to visit Yerevan is the excellent food. "Today we will prepare Tavush borani. This is a typical Armenian dish from the Tavush province," says chef Ruben Matevosyan.
You can feel the spirit of modern Yerevan in the Cascade in the heart of the capital but it's not just a huge staircase. A large cultural center and a unique square with dozens of sculptures turn the area into a real open-air museum, the article says.