«Ուրախների և հնարամիտների ակումբը» նոյեմբերի 8-ին նշում է 56-րդ տարեդարձը: Այդ առթիվ AIF.ru-ն պատմել է, թե ինչով են այսօր զբաղվում ակումբի հայտնի աստղերը:
Պարբերականը նշում է, որ Գարիկ Մարտիրոսյանը, Պավել Վոլյան, Անդրեյ Ռոժկովը, Միխայիլ Գալուստյանը, Սեմյոն Սլեպակովը, Եկատերինա Վարնավան, ավարտելով ելույթները ՈւՀԱ թիմերի կազմում, շարունակել են կարիերան զվարճանքների ոլորտում և ճանաչում ստացել: Մինչդեռ կան ՈւՀԱ նախկին մասնակիցներ, որոնք բեմի հետ այլևս կապ չունեն, այդ թվում Արման Սաղաթելյանն ու Արթուր Ջանիբեկյանը:
«Մինչ օրս բոլորին հայտնի Գարիկ Մարտիրոսյանից առաջ ՈւՀԱ «Նոր հայեր» թիմը գլխավորում էր Արման Սաղաթելյանը: Նա, ի տարբերություն Comedy Club-ի համահիմնադիրի, իր կյանքը չկապեց բեմի հետ, նույնիսկ հակառակը՝ այսօր Սաղաթելյանը քաղաքագիտության թեկնածու է, տասնյակից ավելի գիտական և կրթական ծրագրերի հեղինակ:
1997-ին հեռանալով ՈւՀԱ-ից, Սաղաթելյանը ժամկետային զինծառայություն է անցել ՀՀ ՊՆ Հ ՊՆ քարոզչության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնում, հետո աշխատել է ՊՆ-ում որպես քաղաքացիական մասնագետ, եղել է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնի խորհրդական, 2013-ին՝ դարձել է ՀՀ նախագահի մամուլի քարտուղար, սակայն շուտով, 2015-ին հեռացել է պաշտոնից՝ ստանձնելով Հայաստանի հանրային ռադիոյի գործադիր տնօրենի պաշտոնը»,-պատմում է թերթը: :
«Գարիկ Մարտիրոսյանի և Արման Սաղաթելյանի թիմակից Արթուր Ջանիբեկյանը հեռացավ բեմից, սակայն դարձավ ռուսական շոու բիզնեսի ամենահարուստ և ազդեցիկ մարդկանցից մեկը: 2003-ին նա նախկին թիմակիցների հետ ստեղծեց Comedy Club շոուն, հետո՝ Comedy Club Production պրոդյուսերական կենտրոնը: Նրա շնորհիվ հայտնվեցին «Մեր Russia»-ն, այլ սիրված նախագծեր, նկարահանվեց «Ամենալավ ֆիլմը»: 2015-ին Ջանիբեկյանը գլխավորեց «Գազպրոմ-մեդիա. Զվարճային հեռուստատեսությունը», իսկ 2016-ից՝ նաև ՏՆՏ հեռուստաալիքի գլխավոր տնօրենն է:
ՈւՀԱ-ն թողնելու իր որոշման մասին Ջանիբեկյանը երբեք չի փոշմանել. «Ես շնորհակալ եմ Աստծուն, որ այլևս բեմ չեմ դուրս գալիս: Ես կարծես հասունացա՝ հասկացա, որ պետք չէ դա անել: Հիմա չեմ պատկերացնում ինձ այլ տեղ, քան բիզնեսում…»,- ասվում է հոդվածում:

«Клуб веселых и находчивых»8 ноября отмечает 56-ю годовщину. По этому случаю АиФ.ru рассказывает, чем сегодня занимаются бывшие звезды клуба.
Издание отмечает, что Гарик Мартиросян, Павел Воля, Андрей Рожков, Михаил Галустян, Семен Слепаков, Екатерина Варнава, Светлана Пермякова, завязав с телевизионной игрой «Клуб веселых и находчивых», продолжили карьеру в сфере развлечений и добились признания. Между тем, есть и те, кто завязал со сценой и юмором, в их числе и бывшие КВНщики Арман Сагателян и Артур Джанибекян.
«До того, как популярный и сегодня Гарик Мартиросян стал капитаном команды «Новые армяне», ее возглавлял Арман Сагателян. Он, в отличие от сооснователя Comedy Club, не стал связывать свою жизнь с юмором и даже наоборот — сегодня Сагателян кандидат политических наук, на его счету более десятка научных статей и образовательных программ.
Покинув КВН в 1997 году, Сагателян прошел срочную службу в управлении информации и пропаганды Министерства обороны Армении, затем работал в системе Минобороны в качестве гражданского специалиста, был советником директора Центра общественных связей и информации аппарата президента, а в 2013 стал пресс-секретарем президента Армении. Однако на престижной должности бывший КВНщик задержался ненадолго, он покинул пост в 2015 году, чтобы стать исполнительным директором «Общественной радиокомпании Армении»,- рассказывает издание.
«Товарищ Гарика Мартиросяна и Армана Сагателяна по команде Артур Джанибекян быстро покинул сцену, зато стал одним из самых богатых и влиятельных людей российского шоу-бизнеса. В 2003 году он вместе с бывшими КВНщиками придумал шоу Comedy Club, а затем основал продюсерский центр Comedy Club Production. Благодаря ему на экране появились проекты «Наша Russia», «Убойная лига», «Смех без правил», а также «Самый лучший фильм». Джанибекян всегда плотно сотрудничал с российскими телеканалами: сперва работал креативным продюсером СТС, в 2015 году возглавил субхолдинг «Газпром-медиа Развлекательное телевидение», а с 2016 стал еще и генеральным директором ТНТ.
О своем решении оставить КВН ради бизнеса Джанибекян никогда не жалел: «Я благодарю Бога, что перестал выходить на сцену. Ко мне пришла какая-то зрелость — я понял, что этого не надо делать. Теперь я не представляю себя нигде, кроме бизнеса. А вот похозяйничать люблю…»,- отмечает издание.
Кроме Сагателяна и Джанибекяна, издание рассказывает также о Жанне Кадниковой, Шабане Муслимове, Елене Рыбалко, Тимуре Вайнштейне, Светлане Фабрикант.