9 Նոյեմբեր 2017 - 09:29 AMT
ԽՍՀՄ ժողովրդական դերասան և իր հիմնած թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Արմեն Ջիգարխանյանի կինը՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան համաձայն է ապահարզանի՝ կողմերը հրաժարվել են հաշտվել: Այդ մասին հայտնել է Ջիգարխանյանի փաստաբան Եվգենի Պարֆենովը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Մոսկվայի Կունցևո շրջանի թիվ 202 դատական տեղամասը նոյեմբերի 27-ին կքննի Ջիգարխանյանի և Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայի ապահարզանի հայցը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Այսօրվա դրությամբ նրանք հավանություն են տվել ապահարզանի մասին մեր դիմումին»,-ասել է փաստաբանը: Նա պարզաբանել է, որ դատարանն ըստ օրենքի առաջարկել է կողմերին հաշտվել, սակայն վերջիններս հրաժարվել են:
Ավելի վաղ Արմեն Ջիգարխանյանը պաշտոնապես դիմել էր Մոսկվայի մշակույթի դեպարտամենտ՝ խնդրելով պաշտպանել իրեն և թատրոնի դերասաններին խարդախ ու խաբեբա մարդկանցից, որոնք խանգարում են կոլեկտիվի բնականոն աշխատանքին: Մինչդեռ Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայի մայրը հայտարարել է, որ իր դուստրը հեռացել է երկրից՝ հետապնդումից վախենալով:

Супруга известного актера Армена Джигарханяна Виталина Цымбалюк-Романовская дала согласие на развод, обе стороны отказались от примирения. Об этом сообщил адвокат актера и режиссера Евгений Парфенов.
Мировой судебный участок 202 московского района Кунцево 27 ноября рассмотрит по существу иск о разводе Джигарханяна и Цымбалюк-Романовской.
«На сегодняшний день требования, заявленные нами (о разводе), они поддержали», — сказал адвокат. Он уточнил, что суд в соответствии с законом предложил сторонам примириться, но обе стороны отказались, пишет РИА Новости.
Публичный скандал вокруг отношений 82-летнего артиста и его 38-летней супруги Виталины Цымбалюк-Романовской начался после того, как 10 октября актер попал в больницу и вскоре заявил, что не готов простить свою супругу, которая, по его словам, «причинила ему много боли».
Цымбалюк-Романовская, занимавшая пост директора Театра под руководством Джигарханяна, уволилась оттуда по собственному желанию и объявила о намерении подать на развод. Вслед за этим Джигарханян обратился с официальным письмом в департамент культуры Москвы с просьбой оградить его и артистов театра «от аферистов, мешающих нормальной работе коллектива».