Լեգենդար շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը ռուսական Առաջին ալիքի «Բարի լույս» ծրագրում պատմել է իր մանկության, ընտանեկան երջանկության մասին և հրավիրել համերգի:
Շանսոնյեն հիշել է, որ ծնողները ռուսերեն էին խոսում, երբ չին ցանկանում, որ երեխաները հասկանան: Ազնավուրը պատմել է, որ Փարիզում ծնողները «Կովկաս» ռեստորան ունեին, որտեղ նաև ռուսական բորշչ էին մատուցում: «Ես շատ խիստ քննադատ եմ՝ եթե բորշչն իմ ճաշակով չէ, ինչպիսին պապիկս էր պատրաստում, ուրեմն խոհարարի մոտ այն չի ստացվել»:
Ազնավուրը նշել է, որ քիչ է ուտում, չի խմում և չի ծխում, սակայն իր սննդակարգում և շաքար կա, և աղ, և յուղոտ ուտեստներ: «Այն ամենն, ինչ արգելված է, ես անում եմ»,-ասել է նա:
Ազնավուրը նաև կիսվել է ընտանեկան երջանկության գաղտնիքով: «Արդեն 50 տարի է ես երջանիկ եմ կնոջս հետ, վստահ եմ, որ լավ է, երբ կինն ու ամուսինը տարբեր են: «Ես էներգիա եմ, կինս հանգիստ է: Երբ ես դուրս եմ գալիս հավասարակշռությունից, կինս կարողանում է ինձ հանգստացնել»,-ասել է նա:
Վերջում երգիչը հրավիրել է բոլորին 2018-ի գարնանը Մոսկվայում և Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք համերգին: Ազնավուրի բարեգործական հիմնադրամի կայքում գրանցվողները համերգի 2 տոմս շահելու շանս կունենան և կկարողանան շփվել երգչի հետ կուլիսների ետևում:
Ազնավուրը հայտարարել է, որ արդեն պատրաստվում է ելույթին և հիշում ռուսական երգերը՝ ուրախացնելու համար իր երկրպագուներին Ռուսաստանում:

Legendary French-Armenian crooner Charles Aznavour in an interview on Channel One Russia remembered his childhood, the family life and invited everyone to his concerts in Moscow and Saint Petersburg.
It turns out that Aznavour's parents spoke Russian when they did not want the children to understand them, while the singer's grandfather was a cook who introduced Russian cuisine in Paris.
"We had a restaurant in Paris called "Caucasus", recalled Aznavour. "I'm the worst critic. If the borsch is not the way my grandfather cooked, then the cook did it wrong."
The artist noted that he eats little, does not drink or smoke, but at the same time his diet contains sugar, salt and fat. "I do everything that is forbidden," he said.
Aznavour also shared the secret of family happiness. He is happily married for 50 years now and is confident that if the husband and wife are different from each other, it's good. "I am energetic, my wife is calm. When I'm freaking out, she is there calm me down."
Aznavour said he is already preparing for his performance and is rehearsing Russian songs in order to please his fans in Russia.