Նոյեմբերի 13-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացն է ներկայացրել Ֆրանսիայի Սենատում՝ արտերկրում բնակվող ֆրանսիացիներին ներկայացնող սենատոր, Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի անդամ Քրիստոֆ Ֆրասային։
Նալբանդյանն ու ֆրանսիացի սենատորն անդրադարձել են ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին։
Նախարար Նալբանդյանը բարձր է գնահատել խորհրդարանականների ներդրումը հայ-ֆրանսիական առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների զարգացման գործում։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են երկու երկրների օրենսդիր մարմինների միջև հաստատված ամուր փոխգործակցությանը՝ այդ թվում միջազգային կազմակերպությունների խորհրդարանական վեհաժողովներում:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվեցին հայ-ֆրանսիական բազմաոլորտ համագործակցության հետագա զարգացման, խորհրդարանական բարեկամության խմբերի գործունեության, ինչպես նաև` տարածաշրջանային և միջազգային կարևորության խնդիրների շուրջ:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Քրիստոֆ Ֆրասան քննարկել են 2018թ. Երևանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովի նախապատրաստական աշխատանքները, հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։

Foreign minister Edward Nalbandian on Monday, November 13 discussed the Nagorno Karabakh conflict with French Senator Christophe-André Frassa.
Meeting in Yerevan, the minister hailed the role that parliaments play in the development of ties between Armenia and France.
The two discussed the 16th summit of the International Organization of La Francophonie, which will be held in Armenia next year.
Also, the foreign minister presented to the French lawmaker the process of the Karabakh conflict settlement, as well as Armenia and the OSCE Minsk Group's efforts aimed at reaching a lasting solution.
The process of the organization of La Francophonie conference was recently discussed at a government meeting with prime minister Karen Karapetyan.