Նոյեմբերի 14-ին աշխատանքային այցելությամբ Մոսկվայում գտնվող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ստեֆան Վիսկոնտիին և Էնդրյու Շոֆերին։ Հանդիպմանը ներկա էր ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը։
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջմղման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծման ուղղությամբ անհրաժեշտ քայլերի վերաբերյալ, հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են Վիեննայում, Սանկտ Պետերբուրգում և Ժնևում տեղի ունեցած գագաթնաժողովների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանն ուղղված քայլերը։
Քննարկվել է առաջիկայում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպում կազմակերպելու հնարավորությունը։
Ավելի վաղ Ադրբեջանի ԱԳ նախարր Էլմար Մամեդյարովը հայտարարել էր, որ ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը և իր հանդիպումը կարող է կայանալ նոյեմբերի 16-ին Մոսկվայում՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ բանակցությունների շրջանակում: Մամեդյարովը նշել էր, որ հանդիպելու է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հետ նոյեմբերի 16-ին Մոսկվայում:

Foreign minister Edward Nalbandian met the OSCE Minsk Group co-chairs in Moscow on Tuesday, November 14 to discuss the settlement of the Nagorno Karabakh conflict.
Nalbandian, Igor Popov of Russia, Stephane Visconti of France, Andrew Schofer of the United States, as well as the personal representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk weighed in on the peaceful settlement of the issue.
Also, they discussed the steps necessary for pushing the negotiation process forward.
The sides analyzed the measures aimed at the implementation of agreements reached at summits in Vienna, Saint Petersburg and Geneva.
In addition, the parties discussed the possibility of holding a meeting of Armenian and Azerbaijani foreign ministers.
As reported earlier, the OSCE Minsk Group co-chairs are now working to organize such a meeting by the end of the year.