Նոյեմբերի 19-ին ՌԴ ՊՆ ալիքը համարվող «Զվեզդա» հեռուստաալիքի եթերում «Կանխատեսումներ Վերոնիկա Կրաշեննիկովայի հետ» հաղորդման ժամանակ հաղորդավարը քննադատել է Երևանին ԵՄ հետ գործընկերության մասին համաձայնագիր ստորագրելու մտադրության համար՝ համեմատելով ՀՀ քաղաքականությունն Ուկրաինայի իշխանություննների քաղաքականության հետ:
Հաղորդավարը նաև ֆաշիստ է անվանել հայ ռազմական և ազգային գործիչ Գարեգին Նժդեհին և համեմատել է ՀՀԿ-ականներին ֆաշիստների հետ:
«ԵՄ հետ ասոցիացիան միակ բանը չէ, ինչը Հայաստանն անում է Ուկրաինայի պես՝ դժվար է հավատալ, բայց Երևանը նույնպես հերոսացնում է ֆաշիստների համակիրներին: Այդպես, 2016-ի մայիսին Երևանում կանգնեցվեց Գարեգին Նժդեհի արձանը՝ նա հայկական Բանդերան է (Բանդերան ուկրաինական ազգայնականության գաղափարախոսն է)»,-հայտարարել է Կրաշեննիկովան:
«Զվեզդան» համառուսաստանյան պետական հանրային-հայրենասիրական հեռուստաալիք է, պատկանում է «Զվեզդա» մեդիա խմբին, որը համակարգում է ՌԴ ՊՆ-ն:

20 Ноябрь 2017 - 07:42 AMT
Ведущая ток-шоу «Прогнозы» на телеканале «Звезда» политолог Вероника Крашенинникова 19 ноября в ходе своей передачи затронула тему возможного вступления Армении в Евросоюз. Судя по интонациям телеведущей, ее эта мысль сильно задевает. Примечательно, что телеведущая провела параллель с Украиной, а также назвала армянского военного и государственного деятеля Гарегина Нжде фашистом и сравнила с фашистами членов правящей Республиканской партии Армении (РПА).
«Ассоциация с Евросоюзом – не единственное, что Армения делает, как Украина: сложно поверить, но Ереван тоже героизирует пособников фашизма. Так, в мае 2016 года в Ереване был поставлен памятник Гарегину Нжде – это такой армянский Бандера (Степан Андреевич Бандера -украинский политический деятель, идеолог и теоретик украинского национализма – ред.)»,- заявила Крашенинникова.
«Нжде – герой для правящей Республиканской партии Армении с ее идеологией национал-консерватизма»,- отметила ведущая, продемонстрировав логотип РПА и добавив, что ей он «напоминает символику Третьего рейха». Она выразила опасение, что представители правящих кругов РА могут «повести Армению по пути Украины».