Ռուսաստանի ՊՆ «Զվեզդա» հեռուստաալիքի նախագահը ներողություն է խնդրել «Կանխատեսումներ Վերոնիկա Կրաշեննիկովայի հետ» հաղորդման ժամանակ Հայաստանի հասցեին հնչած ոչ կոռեկտ արտահայտությունների և գնահատականների համար: Հաղորդավարի ձևակերպումները որակելով որպես բացթողում՝ «Զվեզդա» հեռուստաալիքի ներկայացուցիչը պաշտոնական նամակ է ուղարկել ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանին: Այդ մասին հայտնել է «Շանթ» հեռուստաընկերության «Հորիզոն» լրատվականը:
«Կանխատեսումներ Վերոնիկա Կրաշեննիկովայի հետ» հաղորդման եթերում հաղորդավարը ֆաշիստ է անվանել հայ ռազմական և ազգային գործիչ Գարեգին Նժդեհին և համեմատել է ՀՀԿ-ականներին ֆաշիստների հետ:
«2017-ի նոյեմբերի 19-ի եթերում «Զվեզդա» հեռուստաընկերության «Կանխատեսումներ Վերոնիկա Կրաշեննիկովայի հետ» հաղորդման ժամանակ, ՀՀ և ԵՄ համագործակցության մասին հատվածում հաղորդավարուհի Կրաշեննիկովան ոչ կոռեկտ արտահայտություններ և գնահատականներ է հնչեցրել: Թույլ տված սխալի համար ներողություն ենք խնդրում»,-մասնավորապես ասվում է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատան ստացած նամակում:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ «Զվեզդան» Youtube-ում իր ալիքից հանել է «Կանխատեսումներ Վերոնիկա Կրաշեննիկովայի հետ» հաղորդումը:
Նոյեմբերի 19-ին ՌԴ ՊՆ ալիքը համարվող «Զվեզդա» հեռուստաալիքի եթերում «Կանխատեսումներ Վերոնիկա Կրաշեննիկովայի հետ» հաղորդման ժամանակ հաղորդավարը քննադատել է Երևանին ԵՄ հետ գործընկերության մասին համաձայնագիր ստորագրելու մտադրության համար՝ համեմատելով ՀՀ քաղաքականությունն Ուկրաինայի իշխանություննների քաղաքականության հետ: Հաղորդավարը նաև ֆաշիստ է անվանել հայ ռազմական և ազգային գործիչ Գարեգին Նժդեհին և համեմատել է ՀՀԿ-ականներին ֆաշիստների հետ:

Телеканал Минобороны РФ «Звезда» принес извинения завыпуск ток-шоу «Прогнозы» с политологом Вероникой Крашенинниковой от 19 ноября, во время которого прозвучали оскорбления в адрес правящей Республиканской партии Армении (РПА) иармянского военного и государственного деятеля Гарегина Нжде, которого ведущая назвала фашистом.
Представитель телеканала направил письмо с извинениями послу Армении в РФ Вардану Тоганяну, назвав слова ведущей упущением. Об этом стало известно в эфите передачи «Горизонт» на армянском телеканале «Шант».
«19 ноября 2017 года в эфире передачи «Прогнозы» с Вероникой Крашенинниковой на телеканале «Звезда» в эпизоде о сотрудничестве Армении с Евросоюзом телеведущая озвучила некорректные выражения и оценки. Приносим извинения за допущенные ошибки»,- в частности говорится в направленном послу РА письме.
Ранее стало известно, что телеканал «Звезда» удалил со своего канала YouTube этот выпуск ток-шоу «Прогнозы».
Ведущая ток-шоу «Прогнозы» на телеканале «Звезда» политолог Вероника Крашенинникова 19 ноября в ходе своей передачи затронула тему возможного вступления Армении в Евросоюз.Примечательно, что телеведущая провела параллель с Украиной, а также назвала армянского военного и государственного деятеля Гарегина Нжде фашистом и сравнила с фашистами членов правящей Республиканской партии Армении (РПА).