Երևանը ռուս զբոսաշրջիկների ձմեռային ուղևորությունների առաջին 5-յակում է: Այդ մասին հայտնում է ՏուրՍտատ վերլուծական գործակալությունը:
Վարկանիշը կազմվել է ձմռանը զբոսաշրջային ճամփորդությունների ուղղությունների վերլուծության հիման վրա:
Ըստ գործակալության, զբոսաշրջիկները ձմռանը Հայաստան են հաճախում միջինը 4,5 օրով և օրական ծախսում են $65: Մինսկը, Ալմաթին, Բաքուն, Աստանան, Երևանը, Բիշքեկը, Քիշնևը և Գյանջան ԱՊՀ նախընտրած քաղաքներն են ռուս զբոսաշրջիկների համար Ամանորին:
ԱՊՀ երկրների մայրաքաղաքներ զբոսաշրջիկները հիմնականում այցելում են հանգստյան օրերին, ինչպես նաև լեռնադահուկային ուղևորություններ կատարում դեպի հայկական Ծաղկաձոր, ղազախական Չիմբուլակ, բելառուսական Սիլիչի: ԱՊՀ-ում ամենաէժան ուղևորությունների թվում են Քիշնևն ու Բիշքեկը, իսկ «լյուքս» կարգի հանգստի համար առաջատարն Աստանան է:

24 Ноябрь 2017 - 07:17 AMT
Столица Армении входит в топ-5 рейтинга лучших городов СНГ для зимних путешествий российских туристов. Об этом сообщает аналитическое агентство ТурСтат.
Рейтинг составлен по результатам анализа популярности турпоездок этой зимой.
По данным агентства, туристы приезжают в Армению зимой в среднем на 4,5 дня и расходуют $65 в сутки.
Минск, Алматы, Баку, Астана, Ереван, Ташкент, Брест, Бишкек, Кишинев и Гянджа составляют топ-10 самых популярных у российских туристов городов СНГ на новогодние праздники.
В столицы государств СНГ туристы путешествуют в выходные дни, а также в туры на горнолыжные курорты: Цахкадзор в Армении, Чимбулак в Казахстане и Силичи в Минской области Беларуси.