Բաքուն համաձայնություն չի տվել Ռուսաստանի ԱԳՆ-ին Ադրբեջանում ՌԴ դեսպանի պաշտոնում Գեորգի Զուևի թեկնածության վերաբերյալ: Պատճառը Զուևի «հայամետ դիրքորոշումն է»:
Ըստ դիվանագիտական հարաբերությունների կանոնների, դեսպանի նշանակումից առաջ ընդունող կողմը պետք է իր համաձայնությունը տա՝ ագրեմանը: Ադրբեջանը հրաժարվել է նման ագրեման տալ Գեորգի Զուևին, հայտնում է ադրբեջանական Haqqin.az-ը ՌԴ ԱԳՆ-ում աղբյուրների վրա հղումով:
Զուևի թեկնածությունն արդեն հաստատվել էր ՌԴ Պետդումայի ԱՊՀ գործերի կոմիտեում: Զուևը փորձառու դիվանագետ է, զբաղեցնում է ՌԴ ԱԳՆ կադրերի դեպարտամենտի փոխտնօրենի պաշտոնը:
Նոյեմբերի 27-ին հայտնի դարձավ, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հետ է կանչել Ադրբեջանում ՌԴ դեսպան Վլադիմիր Դորոխինին:

Baku hasn't approved the appointment of Georgy Zuev as Russia's ambassador to Azerbaijan for his "pro-Armenian stance," Haqqin.az reports.
According to the rules of diplomatic relations, before the appointment of an ambassador, the host party is requested to give prior consent for the delivery of credentials.
Azerbaijan refused to grand agrement to Zuev's appointed due to "a pronounced pro-Armenian position".
Zuev will nonetheless become the new ambassador of Russia to Azerbaijan as his candidature has already been confirmed by the State Duma Committee for CIS Affairs.