2 Դեկտեմբեր 2017 - 10:29 AMT
2017թ. «Համաձայնություն» մրցանակաբաշխության «Ազգի հպարտություն» անվանակարգում պարգևատրվել է Ա.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի տնօրեն և գեղարվեստական ղեկավար, «Գրեմմի» մրցանակի կրկնակի հավակնորդ Կոնստանտին Օրբելյանը:
Մրցանակը մաեստրո Օրբելյանին հանձնել է ՌԴ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարդան Տողանյանը:
«Համաձայնություն» մրցանակը շնորհվում է 2014 թվականից Սփյուռքի ամենախոշոր հայկական կազմակերպության՝ Ռուսաստանի հայերի միության կողմից: Այս մրցանակը հանդիսանում է եղբայրական բարեկամության, ժողովուրդների և երկրների միասնության և փոխըմբռնման խորհրդանիշ:
Մրցանակաբաշխության արարողությունն անցկացվում է ՌԴ նախագահին կից Ազգամիջյան հարաբերությունների խորհրդի աջակցությամբ:

2 Декабрь 2017 - 12:30 AMT
Премией «Согласие» за 2017 год в номинации «Гордость нации» награжден директор и художественный руководитель Армянского академического театра оперы и балета имени А.Спендиарова, дважды номинант на премию «Гремми», Константин Орбелян.
Премия «Согласие» учреждена крупнейшей организацией армянской диаспоры мира – Союзом армян России в 2014 году.
Премию Орбеляну вручил чрезвычайный и полномочный посол РА в РФ Вардан Тоганян.
Дирижер Национального академического театра оперы и балета имени Спендиаряна Константин Орбелян и ныне покойный оперный певец Дмитрий Хворостовский номинированы на «Грэмми».Они представлены в категории «Лучший классический сольный альбом» с альбомом «Свиридов: Отчалившая Россия».