4 Դեկտեմբեր 2017 - 09:22 AMT
Ռուսաստանաբնակ հեռուստալրագրող և պրոդյուսեր Ռոբերտ Կարապետյանը դարձել է համառուսաստանյան հեռուստատեսային «ՏԷՖԻ-Ռեգիոն» մրցանակի դափնեկիրը:
Եկատերինբուրգում աշխատող Կարապետյանի «Լրագրողական հետաքննությունների բյորո» հեռուստանախագիծը, որը հեռարձակվում է այդ քաղաքի «Չորրորդ ալիքով», ճանաչվել է 2017-ի լավագույն հրապարակախոսական հաղորդումը, հայտնում է Rusarminfo-ն:
Հեռուստատեսային մրցույթի մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 3-ին Տյումենում:
Ռոբերտ Կարապետյանը ծնվել է 1982-ին Եկատերինբուրգում, Ելցինի անվան Ուրալի դաշնային համալսարանի ժուռնալիստիկայի բաժնի շրջանավարտ է: Նրա հեղինակային «Լրագրողական հետաքննությունների բյորո» հեռուստանախագիծը եթեր է հեռարձակվում 2006-ից ի վեր:

Екатеринбургский телевизионщик, журналист и продюсер Роберт Карапетян стал лауреатом всероссийской телевизионной премии «ТЭФИ-Регион»․
Телепроект Карапетяна «Бюро журналистских исследований», который выходит в эфир по екатеринбургскому «Четвертому каналу», был признан лучшей публицистической программой 2017 года, пишет Rusarminfo.
Церемония награждения телевизионного конкурса состоялась 3 декабря в Тюмени.
Роберт Карапетян родился в 1982 году в Свердловске (ныне Екатеринбург), является выпускником журфака Уральского федерального университета имени Б.Н. Ельцина. Авторский проект «Бюро журналистских исследований» Карапетяна выходит в эфир с 2006 года.