Դեկտեմբերի 6-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կմեկնի Վիեննա՝ մասնակցելու դեկտեմբերի 7-8-ը կայանալիք Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության մասնակից պետությունների արտգործնախարարների խորհրդի 24-րդ նիստին։
Դեկտեմբերի 6-ին Վիեննայում նախարար Նալբանդյանը հանդիպում կունենա ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ։ Նախատեսված է նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի և Էլմար Մամադյարովի հանդիպումը, հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
ԵԱՀԿ նախարարական խորհրդի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպումներ կունենա մի շարք երկրների իր գործընկերների հետ։
Դեկտեմբերի 9-ին Վիեննայում Էդվարդ Նալբանդյանը կանցկացնի եվրոպական երկրներում և Եվրոպայում տեղակայված միջազգային կազմակերպություններում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների խորհրդակցությունը։

Глава МИД Армении Эдвард Налбандян 6 декабря посетит Вену. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Налбандян 6 декабря в Вене встретится с сопредседателями Минской группы ОБСЕ по урегулированию нагорно-карабахского конфликта. Запланирована также встреча Налбандяна с главой МИД Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым.
7-8 декабря Налбандян примет участие в 24-м заседании Совета глав МИД стран-членов ОБСЕ. 9 декабря министр проведет совещание с руководителями дипмиссий Армении в европейских странах и расквартированных в Европе международных организациях.