Ադրբեջանը դրամական փոխանցումներ իրականացնող չեխական MoneyPolo ընկերության գործունեությունը երկրում դադարեցնելու որոշում է ընդունել՝ Արցախում ծառայություններ մատուցելու պատճառով: Այս մասին ադրբեջանական «Ապուտնիկի» փոխանցմամբ, հայտնում է Ադրբեջանի ֆինանսական շուկաների վերահսկողության պալատը:
Պալատի հայտարարության մեջ ասվում է, որ 2011 թվականին հիմնադրված չեխական ընկերությունը «ապօրինաբար» դրամական փոխանցումներ է իրականացնում դեպի Արցախ, ինչը կարող է որպես «ահաբեկիչների» ֆինանսավորման միջոց օգտագործվել:
Ավելի վաղ Ադրբեջանը պատժամիջոցներ է կիրառել նաև Moneygram և Western Union ընկերությունների նկատմամբ՝ Արցախում դրամական փոխանցումների ծառայությունների մատուցման համար:

Operation of MoneyPolo has been suspended in Azerbaijan as the system carries out money transfers in the territory of Artsakh (Nagorno Karabakh), Sputnik Azerbaijan reports.
According to Azerbaijan's Financial Market Supervisory Authority (FIMSA), the banks operating in the country and Azerpost LLC have been instructed to terminate business relations with the money transfer system.
In 2008, Azerbaijan employed the same tactics with regard to money transfer systems Western Union and MoneyGram which had to accept the requirements of the National Bank of Azerbaijan on the termination of cooperation with Karabakh