Ռուսաստանի ժողովրդական դերասան Վլադիմիր Մաշկովը պատմել է պրոդյուսերներ Ռուբեն Դիշդիշյանի և Կարեն Հովհաննիսյանի նոր ծավալուն կինոնախագծի՝ «Պղնձե արևը» բազմասերիանոց ֆիլմի և իր դերի մասին:
«Ինձ համար թանկ և սրտիս մոտ ռեժիսորն ու երկու պրոդյուսեր հրավիրեցին ինձ մասնակցելու նախագծին: Խոսքս Տիմուր Վայնշտեյնի, Ռուբեն Դիշդիշյանի և Կարեն Հովհաննիսյանի մասին է: «Ես նրանց շատ վաղուց եմ ճանաչում, գործնականում իմ ամբողջ կյանքն ու փոփոխությունները նրանց հայացքի ներքո են անցել: Ինձ համար մեծ երջանկություն է, ընդհանրապես, շատ հազվագյուտ է լինում, երբ գտնում ես յուրային մարդկանց: Մի ռեժիսորի, որը կհասկանա քեզ և բազում նոր ու հետաքրքիր բաներ կառաջարկի: Դերասանի համար միայնակ լինելը շատ ձանձրալի է, նա կարող է մոլորվել: Անպայման կողմնակի հայցքի պետք է լինի, որը կառաջարկի այն, ինչի մասին դու դեռ չես էլ հասցրել մտածել»,-ասել է Մաշկովը ՆՏՎ-ին տված հարցազրույցում:
«Պղնձե արևը» բազմասերիանոց ֆիլմի իրադարձությունները ծավալվում են 1991-ին միջինասիական հեռավոր մի գյուղում, որտեղ քաղաքացիական պատերազմ է բռնկվում: Խառնաշփոթի և խուճապի պատճառով մեծ զորամասի տարհանման ժամանակ զինվորական նվագախմբի անդամներին մոռանում են: Իրականում քաղաքացիական «զինծառայողները» դառնում են ավանի բնակիչների և հիդրոշինարարների միակ պաշտպանությունը:

26 Декабрь 2017 - 10:59 AMT
Народный артист Российской Федерации Владимир Машков рассказал о новом кинопроекте «Медное солнце» продюсеров Рубена Дишдишяна и Карена Оганесяна, а также о своей роли в картине.
«Дорогие и близкие моему сердцу режиссeр и два продюсера пригласили меня в проект. Я говорю о Тимуре Вайнштейне, Рубене Дишдишяне и Карене Оганесяне. Я знаю их давно и практически вся моя жизнь и изменения в ней проходили под их взором. Для меня это большое счастье и вообще это большая редкость, когда ты находишь своих людей. Такого режиссeра, понимающего тебя и предлагающего много нового и интересного. Одному быть очень скучно для актeра, он может заблудиться. Обязательно должен быть точный взгляд со стороны, который предложит то, о чeм ты не успел подумать», – сказал Машков в интервью НТВ, пишет The Hollywood Reporter.
Сюжет нового сериала разворачивается в 1991 году в удалeнном кишлаке Среднеазиатской республики. Полковой оркестр возвращается после несостоявшегося музыкального конкурса и обнаруживаeт, что бараки пусты. Их полк получил известие о волнениях, прокатывающихся по Советскому Союзу со срочным приказом о передислокации и ушeл. Для раскачки ситуации в регионе неподалеку от кишлака поселился отряд боевиков. Теперь перед музыкантами, половина из которых ещe совсем мальчишки, встает нелeгкий выбор: догнать своих или остаться для защиты мира в посeлке.