Աշխարհահռչակ դաշնակահար Եվգենի Կիսինը մշտապես այցելելու է Հայաստան՝ որքան ապրում է ու կա: Այդ մասին դաշնակահարը հայտարարել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպմանը:
Կիսինը Հայաստանում է «Երևանյան հեռանկարներ» 18-րդ երաժշտական փառատոնի շրջանակներում:
Հանրապետության նախագահը ողջունել է տաղանդաշատ արվեստագետին Հայաստանում, որտեղ, ըստ նախագահի, ոչ միայն գնահատում են Եվգենի Կիսինի տաղանդն ու վարպետությունը, հրաշալի կատարումները, այլև սիրում են նրան մարդկային հատկանիշների համար, սիրում են՝ որպես հայ ժողովրդի բարեկամի:
Նշելով, որ հայ ժողովուրդը երբեք չի մոռանա Եվգենի Կիսինի զորակցությունը 1988-ի երկրաշարժի ժամանակ՝ նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել լեգենդար դաշնակահարին նաև Նյու Յորքում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված համերգին մասնակցության և բոլոր հայերի սրտերը հուզած՝ Կոմիտասի «Կռունկ»-ի անկրկնելի կատարման համար: Նախագահը նշել է, որ Հայաստանում մշտապես ուրախ են հյուրընկալելու անվանի արվեստագետին:
Աշխարհահռչակ դաշնակահարն ընդգծել է, որ իր սերն ու պատկառանքը դարավոր մշակույթ և պատմություն ունեցող հայ ժողովրդի նկատմամբ փոխադարձ է, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:

World-famous pianist Evgeny Kissin promised at a meeting with president Serzh Sargsyan on Thursday, December 28 to keep visiting Armenia as long as he is alive.
Sargsyan said that the Armenian people greatly appreciate Kissin’s talent and mastery and his excellent performance.
Noting that Armenians will never forget the pianist’s support during the devastating earthquake of 1988, the president thanked him for his concert in New York City, dedicated to the centennial of the Armenian Genocide.
Kissin was in Yerevan to conclude the Yerevan Perspectives International Music Festival on Wednesday.
In an interview with the New York Times, the legendary musician said he would not perform in Turkey until its government acknowledges that the mass murder of Armenians in 1915 was Genocide.