7 ամիս ադրբեջանական բանտում անցկացրած և հետո Իսրայելին արտահանձնված ռուսաստանցի բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը մտադիր է կրկին Հայաստան այցելել:
«Թվում է, թե Հայաստանում ամենուր եմ եղել, դե կամ գրեթե ամենուր: Մի շատ հետաքրքիր մարզից՝ Սյունիքից, բացի, որը երկրի հարավում է, հյուսիսից Արցախի, արևելքից Նախիջևանի և հարավից՝ Իրանի միջև: Այնտեղ հիասքանչ լեռներ կան, կիրճեր, ջրվեժներ և Հայաստանի ամենավտանգավոր ավտոճանապարհը»,-գրել է Լապշինն իր ֆեյսբուքյան էջում:
Նա հավելել է, որ չի կարողացել գտնել ճանապարհի հստակ կոորդինատները և միայն Youtube-ի տեսագրությունն ունի:
«Սակայն անպայման գտնելու եմ: Շատ շուտով Հայաստան կայցելեմ, կաշխատեմ մեքենա վարձակալել ու կուղևորվեմ այնտեղ: Պարտավոր եմ հաղթահարել այդ ճանապարհը, «ուղղակի այնքան շատ եմ ուզում, որ ուտել չեմ կարողանում»,-գրել է Լապշինն իր բլոգում:
Որպես հետգրություն, նա հավելել է, որ մեդիափորձագետ Տիգրան Քոչարյանն օգնել է իրեն պարզել, որ դա Մեղրի-Նռնաձոր ճանապարհն է ՀՀ և Իրանի սահմանին:

Russian-Israeli blogger Alexander Lapshin, who was released from a prison in Baku, has promised to visit Armenia very soon.
Lapshin was detained in Belarus at Azerbaijan's request for visiting Nagorno Karabakh (Artsakh) and extradited to Baku where he was jailed for several months before his release in September.
“It seems I have toured all of Armenia, except for a very interesting region – Syunik in the south of the country, " the blogger said, adding that the province houses “gorgeous mountains, gorges, waterfalls and the most dangerous road in Armenia."
The blogger was referring to the Meghri-Nrnadzor road on the border between Armenia and Iran.
According to him, he will very soon arrive in Armenia and try to rent a car and drive through the road.