12 Հունվար 2018 - 13:43 AMT
Russia Today-ի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանը և ռուսաստանաբնակ թրասուսերակիր, Օլիմպիադայի կրկնակի չեմպիոն Յանա Եգորյանը և Էրմիտաժի տնօրեն Միխայիլ Պիորտրովսկին դարձել են Վլադիմիր Պուտինի վստահված անձինք: Նրանք այն 259 անձանց թվում են, որոնք կիրականացնեն այդ պարտականությունները 2018-ին ՌԴ նախագահի ընտրությունների ժամանակ:
Ըստ ՌԴ օրենսդրության, նախագահի թեկնածուն իրավունք ունի մինչև 600 վստահված անձ ունենալ: Ավելի վաղ Պուտինի նախընտրական շտաբի համանախագահ Ելենա Շմելյովան հայտարարել էր, որ Պուտինը 500 վստահված անձ կունենա:
Պուտինի վստահված անձինք են նաև բժիշկ Սերգեյ Ավետիսովը, ռեժիսոր Կարեն Շախնազարովը։
Վստահված անձանց թվում բավականին շատ են մշակույթի և շոու բիզնեսի հայտնի դեմքերը: Նրանց թվում են, օրինակ, Ալեքսանդր Մասլյակովը, Նիկոլայ Ցիսկարիձեն, Լեոնիդ Յակուբովիչը, Լև Լեշչենկոն, Իգոր Բուտմանը, Իգոր Կրուտոյը, Պոլինա Գագարինան, Միխայիլ Բոյարսկին, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Վստահված անձանց ցանկը դեռ կարող է համալրվել:
Ռուսաստանի նախագահական ընտրություններն անցկացվելու են մարտի 18-ին, ընտրարշավը մեկնարկել է 2017 թվականի դեկտեմբերի 18-ին:

ЦИК России 12 декабря зарегистрировал 259 доверенных лиц действующего президента РФ Владимира Путина, заявившего о намерении участвовать в президентских выборах 2018 года.
В их числе также главный редактор Russia Today Маргарита Симоньян, режиссер Карен Шахназаров, фехтовальщица Яна Егорян.
Кроме того, в числе доверенных лиц Путина певицы Полина Гагарина и Диана Гурцкая, актер Михаил Боярский, музыканты Игорь Бутман и Игорь Крутой, певец Денис Майданов, директор Эрмитажа Михаил Пиотровский, певец Лев Лещенко, юморист Владимир Винокур, фехтовальщица Яна Егорян, главный редактор «Московского комсомольца» Павел Гусев, телеведущие Леонид Якубович и Александр Масляков (старший) и другие известные люди, пишет РИА Новости.
Выборы президента России пройдут 18 марта, избирательная кампания официально стартовала 18 декабря 2017 года. Путин идет на выборы как самовыдвиженец.