Նյու Յորքի Բեյսայդ շրջանի 2010-րդ փողոցի մի հատվածն այսուհետ կկրի «Հայաստանի ուղի» խորհրդանշական անվանումը: Այդ մասին հայտնել է Բեյսայդի Սրբոց նահատակաց եկեղեցու քահանա Աբրահամ Մալխասյանը:
Գաղափարը ծնվել էր դեռևս 2015-ին, երբ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի ոգեկոչման 100-րդ տարելիցի հանձնախումբը սկսեց ծրագրել տարվա միջոցառումները, գրում է Armenian Mirror-Spectator-ը:
Նշվում է, որ բավականին տևական ժամանակ պահանջվեց նպատակին հասնելու համար և տեսնելու, որ փողոցն անվանակոչվել է «Հայաստանի ուղի» Քուինսի հայ համայնքի պատվին:

Часть 210-й улицы в районе Бэйсайд в Нью-Йорке будет символически названа «Дорогой Армении». Об этом сообщил служительцеркви Святых мучеников в Бэйсайд Абраам Малхасян.
Идея родилась еще в январе 2015 года, когда Комитет 100-летия памяти святых мучеников Геноцида армян начал планировать мероприятия на год, пишет Armenian Mirror-Spectator.
Отмечается, что понадобилось немало времени, чтобы достичь цели и стать свидетелем того, как часть 210-й улицы будет называться «Дорогой Армении».
Так, через 3 года представителями общины района принято единогласное решение о переименовании одной из части 210-й улицы в «Дорогу Армении» в честь армянской общины Куинса.