ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը չի թարմացնի սոցիալական ցանցերում իր պաշտոնական էջերը՝ ԱՄՆ Կոնգրեսի հատկացումների դադարեցման հետևանքով: Այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեպանատունը:
Նշվում է նաև, որ դեսպանատունը կշարունակի հերթագրված քաղաքացիներին տրամադրել անձնագրային և վիզային ծառայություններ՝ այնքանով, ինչքանով թույլատրված է:
Դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջը և Twitter-ի միկրոբլոգը չեն թարմացվի մինչև ԱՄՆ կառավարության գործունեության լիարժեք վերականգնումը: Սոց. ցանցերում կհրապարակվեն միայն արտակարգ իրավիճակներին և անվտանգությանն առնչվող տեղեկություններ:
Ավելի վաղ՝ հունվարի 20-ին, ԱՄՆ դաշնային կառավարությունը դադարեցրել է աշխատանքը՝ ֆինանսավորման բացակայության պատճառով: ԱՄՆ Կոնգրեսի Սենատում դեմոկրատները թույլ չեն տվել հանրապետականներին ընդունել այդ առնչությամբ օրենքի նախագիծը:

The U.S. embassy in Armenia won’t be updating its Twitter page as a result of a lapse in Congressional appropriations, the embassy said in a tweet on Monday, January 22.
“At this time, scheduled passport & visa services will continue during lapse in Congressional appropriations as the situation permits,” the tweet reads.
“Our Twitter account won't be regularly updated until full US Government operations resume w/exception of emergency safety & security information.”
The U.S. government has started to shut down after Congress failed to overcome a bitter standoff over spending and immigration.
Last-minute negotiations crumbled as Senate Democrats blocked a four-week stopgap extension in a late-night vote, causing the fourth government shutdown in a quarter of a century.