Պետությունն ուշադրության կենտրոնում կպահի բանակաշինության ոլորտը: Այդ մասին հայտարարել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 23-ին Ստեփանակերտում Պաշտպանության բանակի ռազմական խորհրդի նիստում, որը նվիրված էր 2017 թվականի արդյունքների ամփոփմանը և 2018 թվականի անելիքներին:
Իր ելույթում երկրի ղեկավարն անդրադարձել է 2017 թվականին բանակաշինության ոլորտում իրականացված մեծածավալ աշխատանքներին, հանձնարարականներ տվել 2018 թվականին նախատեսված ծրագրերի պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նախագահ Սահակյանը 2017 թվականին ոլորտում իրականացված աշխատանքները, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար՝ նշելով, որ դրանց արդյունքները տեսանելի են:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ ներկայացված առաջադրանքները կարևոր են և պահանջելու են ամենօրյա համակարգված, քրտնաջան աշխատանք հրամանատարական կազմի բոլոր օղակների կողմից:
«Համոզված եմ, որ մեր բանակը, ինչպես միշտ, ի վիճակի է արդյունավետորեն լուծել իր առջև դրված խնդիրները: Պետությունն իր հերթին կշարունակի ուշադրության կենտրոնում պահել բանակաշինության ոլորտը, կանի հնարավոր ամեն ինչ զինված ուժերի մարտունակությունը բարձր պահելու, զինծառայողների սոցիալական հարցերը լուծելու ուղղությամբ», – նշել է երկրի ղեկավարը, հայտնում է ԱՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Արցախի ռազմական գերատեսչության ղեկավարը, հանդես է եկել ծավալուն և համապարփակ զեկույցով, որում անդրադարձ է կատարվել 2017 թվականի ընթացքում զորքերի պատրաստության պլանով կատարված աշխատանքների արդյունքներին:

Nagorno Karabakh (Artsakh) president Bako Sahakyan said on Monday, January 23 that the country must do everything to always increase the combat capabilities of the Defense Army.
Sahakyan was addressing the meeting of the Defense Army's Military Council which summed up the results of 2017 and the 2018 action plan.
In his speech, the president spoke about the large-scale army-building activities carried out in 2017, gave instructions for the proper realization of the projects scheduled for the year 2018.
Sahakyan evaluated the work done in the field in 2017 as satisfactory overall, noting that their results were visible.
Sahakyan underlined that the tasks were important and would require coordinated work from all the command levels.
“I am confident that our army will as always be able to efficiently solve all the set tasks," the president said.
"The country will in turn continue to keep the army building sector in the spotlight, sparing no effort to maintain the efficiency of the armed forces and solve social issues of the servicemen”.