Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն Թուրքիայի մեջլիսի հայազգի պատգամավոր Կարո Փայլանին պարգևատրել է VERMEILLE մեդալով:
Փարիզում կայացած արարողությանը մասնակցել են Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը, կառավարության անդամներ, նախարարներ, մտավորականության և հոգևորականության ներկայացուցիչներ:
Նախագահ Մակրոնն իր ելույթում կարևորել է Կարո Փայլանի դերը թուրքական խորհրդարանաում և երախտագիտություն է հայտնել նրա գործունեության համար, գրում է Nouvelles d’Arménie Magazine-ը:
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հունվարի 30-ին մասնակցել է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի (CCAF) ընթրիքին և խոստացել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը ներառել Ֆրանսիայի օրացույցում:
Ամենամյա ավանդական ընթրիքին ներկա են եղել Թուրքիայի մեջլիսի պատգամավոր Կարո Փայլանը, Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն, Լիոնի քաղաքապետ Գևորգ Քեփենեկյանը, կառավարության անդամներ, խորհրդարանականներ, Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների ղեկավարներ և այլոք:

Turkish lawmaker of Armenian origin Garo Paylan received the Vermeil Medal from the hands of Paris mayor Anne Hidalgo on Monday, January 30, Nouvelles d’Arménie reports.
Paylan, as well as French president Emmanuel Macron were among the guests of honor at the gala dinner of the Coordination Council of Armenian organizations in France (CCAF).
Speaking to the MP, the French president appreciated his role in the Turkish parliament and expressed gratitude for his efforts.
Also Monday, Macron promised to include “a day for the commemoration of the Armenian Genocide” in the French republic’s calendar, the The Élysée Palace said in a tweet.