Ռուսաստանաբնակ հայ գործարար Սամվել Կարապետյանի «Տաշիր» ընկերությունների խումբն ընդգրկվել է Ռուսաստանում առևտրի և ժամանցի կենտրոնների կառուցման ու զարգացման խոշորագույն ներդրողների եռյակում:
Ռուսական INFOLine տեղեկատվական գործակալության «ՌԴ խոշորագույն հիպերմարկետները և առևտրի կենտրոնները. 2018-2021 թվականների նախագծերը» հետազոտության համաձայն՝ խոշորագույն ներդրողների եռյակում են հայտնվել նաև «IKEA»-ն և «ADG Group»-ը:
Նշվում է, որ «Տաշիր» ընկերությունների խումբը շարունակում է զարգացնել ՌԻՈ առևտրի և ժամանցի կենտրոնների ցանցը. ներդրումներն առաջիկա երկու տարիներին կկազմեն առնվազն 20 մլրդ ռուբլի:
Հետազոտության հեղինակներն առաջիկա տարիներին ՌԴ-ում կանխատեսում են առևտրային շինարարության ծավալների աճ:

Tashir Group of Companies belonging to Russia-based Armenian businessman Samvel Karapetyan is among the three biggest investors in the construction and renovation of commercial facilities in Russia.
According to the report “The largest hypermarkets and shopping centers under construction in the Russian Federation. Projects of 2018-2021” conducted by INFOLine news agency, IKEA and ADG Group are also among the three biggest investors.
The survey says that Tashir continues developing the network of RIO shopping and entertainment centers, with investments set to amount to at least 20 billion rubles in the next 2 years.