Փետրվարի 5-ին Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպան Արմեն Սարգսյանը հանդիպում ունեցավ Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի և Ամերիկայի հարցերով պետնախարար Ալեն Դանքնի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-բրիտանական հարաբերություններին, տարածաշրջանային զարգացումներին, ԵՄ կազմից ՄԹ դուրս գալու բանակցություններին, ԼՂ հակամարտության կարգավորման խաղաղ գործընթացին առնչվող հարցեր։
Կողմերը նաև անդրադարձ են կատարել երկկողմ առևտրատնտեսական համագործակցության հետագա զարգացմանը, կարևորելով նշված բնագավառում համատեղ նախաձեռնությունները, որոնք կարող են նպաստել Հայաստանում գործարար միջավայրի հետագա բարելավմանն ու ներդրումների ծավալների մեծացմանը, հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։

Armenia’s ambassador to the United Kingdom Armen Sarkissian met the UK Minister of State for Europe and the Americas Sir Alan Duncan to discuss the settlement of the Nagorno Karabakh conflict among other things.
At the meeting in London, issues concerning bilateral relations between Britain and Armenia, regional developments and Brexit negotiations were also high on the agenda.
The further development of bilateral trade and economic cooperation was in the spotlight, with the sides stressing the importance of joint projects which may contribute to the improvement of business environment in Armenia and the increase in investments.